יו"ר מרצ גלאון על סגירת המרכולים בשבת בירושלים: "פגיעה ברגשות היא ביטוי מכובס שנועד להכשיר כפיה דתית"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, התייחסה בפייסבוק שלה לתכניתו של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לפעול לשינוי הסטטוס קוו ולסגור מרכולים הפתוחים בשבת במרכז העיר:
 
"כדי לפצות את הציבור החרדי על פתיחת יס פלאנט בירושלים בשבת, ניר ברקת החליט להעניש את הירושלמים החילוניים ואת הבעלים של המכולות הספורות שעדיין פתוחות בשבתות במרכז העיר – מכולות שמשרתות בעיקר את החילוניים והתיירים הרבים, ושחלק נכבד מההכנסה שלהן מקורו בשבת – ולסגור את כולן.אני הראשונה שאגן על חופש הדת של כל אזרח בישראל, ועל זכותה של הקהילה החרדית לחיות על פי תפיסת עולמה. אבל אני לא מתכוונת לשתוק כשבשם הזכות הזאת מבוטלות זכויות אחרות, ונרמסת הזכות לחופש מדת של הציבור החילוני החופשי.

נשבר כבר לשמוע שצריך "להתחשב ברגשות הציבור שומר השבת". אין בעולם אנשים מתחשבים יותר מהירושלמים החילוניים, שחצי מהרחובות בעיר שלהם חסומים בשבת, שגם ברגל לא תמיד נותנים להם לטייל בהם בשקט וליהנות מיופיים המיוחד – במיוחד אם חלילה המטיילות הן נשים, שנדרשים לוותר על חופש התנועה שלהם, על האפשרות לצאת לבלות ביום החופשי היחידי בשבוע וב-99% מהמקרים אפילו על האפשרות לקנות ביום הזה חלב או עיתון. הכל כדי לא לפגוע ברגשות הציבור החרדי ולשמור על הסטטוס קוו – אותו סטטוס קוו שברקת מחרב במו ידיו בהחלטה שלו לסגור את המכולות.

'פגיעה ברגשות' היא ביטוי מכובס שנועד להכשיר כפייה דתית. בינו לבין ההחלטה של ברקת – שכולה עסקנות זולה וחנופה לחרדים – אין דבר וחצי דבר ואני מברכת את סיעת מרצ בעיריית ירושלים שכבר נערכת למאבק בגזרה הזאת. מבחינתי, יש רק רגש אחד שמתעורר לאור הפגיעה הבוטה כל כך של ברקת בעסקים ובחופש של הציבור שבחר בו: בושה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*