תגובתה של ח"כ קסניה סבטלובה ("המחנה הציוני") לאישור ממשלת ישראל לבטל את הצורך באשרות בין ישראל לבלרוס: "אני מברכת על כך על ההחלטה. היא תקל על חייהם של אלפי אזרחים ישראלים המבקרים במדינה זו לצורך עסקים או ביקור קרובים, וגם תחסוך כסף. גם התיירות מבלארוס צפויה להתגבר, כמו שקרה בעבר עם אוקראינה ורוסיה, לאחר ביטול הצורך באשרה.

היו תגובות מקוממות, גם מצד נבחרי ציבור, בעניין זה. מקצתם מיהרו לצבוע מדינה שלמה וציבור שלם בצבעים שחורים, כמו שקרה לא פעם כאשר אני עליתי ארצה בתחילת שנות התשעים. מי שמתנגד לביטול הצורך באשרות מול בלארוס כאשר הוא או היא מכנים אותה ״אלופת הסחר בנשים״ צריכים לבדוק את עצמם ואת רשימת המדינות הפטורות טוב טוב. משום שברשימה ימצאו את שיאני ייצוא הנשק העולמיים – ארה"ב, צרפת וגרמניה, מפירי זכויות אדם ידועים כגון הרפובליקה המרכז אפריקנית ומלאווי ומה בכלל עושה ברשימה הנ"ל מקאו – עיר החטאים בה נשים נסחרות יחד עם ז׳טונים בקזינו? ראוי שנבחרי ציבור הממהרים לתקוף את בלארוס ובמיוחד את נשות בלארוס ינצרו את לשונם לפני שהם והן מתבטאים בביטויים הגורמים לשנאת חינם ויצירת סטריאוטיפים מזיקים ומיותרים בחברה הישראלית.

בלרוס היא מדינה יפה ותיירותית, יש לה ערך תיירותי למעל מיליון ישראלים שמרגישים בנח לנסוע לשם בגלל נוחות השפה, יש לה גם ערך אישי עבור ישראלים רבים דוברי רוסית שחלקם הגיעו ממנה ואל לנו לשפוך את התינוק עם המים ולהשאיר את העונש הקולקטיבי לכל הבלרוסים ולכל הישראלים שרוצים לנסוע לשם.

כמו שאנו נגד חרמות על מדינת ישראל אל לנו לתת יד לחרם על בלרוס- ובבעיה של סחר בבני אדם צריך לטפל ביד קשה ובנחישות, ויחד עם זאת- לא כדאי לשפוך את התינוק עם המים".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*