זהבה גלאון בהקשר להתקפה על המורה מביה"ס אורט בר"ג: אתם השתגעתם?

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, התייחסה בדף האישי שלה בפייסבוק להתקפה על המורה מביה"ס אורט בר"ג אשר השתתף בתקיפת החייל בנבי סלאח:

 

"אתם השתגעתם? ככה אתם רוצים לחנך את ילדינו? מחר מתחילה שנת הלימודים, ומה שאנחנו רואים בימים האחרונים של החופש הגדול הוא שיעור מצוין בסתימת פיות וברמיסת חופש הביטוי."

גלאון הרחיבה באמרה: "בימים האחרונים מנהלים פעילי ימין, מתוגברים בראשי ערים אופורטוניסטים ציד מכשפות מכוער נגד הרצל שוברט, מורה באורט רמת גן שיצא להפגין בנבי סלאח ואביטל בנשלום, המנהלת המיועדת של ביה"ס לאומנויות באשקלון שחתמה בעבר על עצומה הקוראת לסרב לשרת בשטחים."

גלאון התייחסה גם לתגובות ראשי ערים לסוגיה: "ראש עיריית רמת גן הוא מנהל בית ספר לשעבר. איזה מין דוגמא חינוכית הוא נותן כשהוא תוקף באמירות שקריות מורה אחר וטוען שהוא תקף חיילים? ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, הוא מסית מקצועי שבעבר הורה שלא להעסיק ערבים בעיר. מה לו ולחינוך ילדינו?""

גלאון הוסיפה: "במדינה דמוקרטית מותר למורים להפגין, מותר להם גם לחתום על עצומות ולבקר את מדיניות הממשלה. שוברט לא לקח את התלמידים שלו לנבי סלאח, בנשלום לא החתימה אותם על עצומות. הם פעלו כאזרחים על דעת עצמם."

"לא רק ששוברט ובנשלום לא מפחידים אותי, אני מברכת על כך שבמערכת החינוך יש מורים שמאמינים במעורבות פוליטית, בחשיבה ביקורתית, בלעשותאולי דברים שהם גם מחוץ למסגרת ולנורמה."

"מחול השדים של הימים האחרונים נגד המורים מעביר לילדים שלנו מסר לפיו מי שמעביר ביקורת עובר השפלה פומבית והוקעה מהחברה. לא סתם זה נשמע לכם מוכר: הרי זה היחס של הממשלה כלפי בית המשפט העליון, כלפי ארגוני החברה האזרחית, כלפי התקשורת, וכלפי כל מי שמעז לבקר את מדיניות הממשלה."

"ערב פתיחת שנת הלימודים הגיע הזמן שנשאל את עצמנו על איזה משתי תפיסות העולם אנחנו רוצים לחנך את ילדינו: ביקורת, סתימת פיות ורדיפה פוליטית, או חופש ביטוי, פלורליזם ודמוקרטיה."

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*