יו"ר מרצ גלאון על המחלוקת שמונעת הצבעת הוועדה למינוי דיינים: "הפארסה הנוכחית חושפת את פרצופה המלוכלך של הרבנות ומוכיחה שאין ולא יהיה שוויון מגדרי אמיתי בישראל בלי שבירת המונופול הרבני. אם לא היינו מחוקקות את החוק שמחייב ייצוג נשים בוועדה גם הפעם זה היה עובר בשקט"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה הבוקר (ה') לפרסומים לפיהם הוועדה למינוי דיינים שתתכנס היום לא תצביע על מינויים חדשים לבתי הדין האזוריים ולבית הדין הרבני הגדול: "אחרי שחמש שנים לא מונה דיין חדש לבית המשפט, גם הבוקר תתכנס הוועדה למינוי דיינים ולא תמנה אף אחד. למה? כי החרדים והציונות הדתית רבים ביניהם על מינויים ועל כוח וכי באופן מפתיע יש ביקורת על הנפוטיזם שמשתולל שם, במסגרתו קרובי משפחה של דיינים מכהנים ושל חברי ועדה הם מועמדים לגיטימיים. עוד מועמדים לגיטימיים, אגב, הם רבנים קיצוניים שידועים בשנאת הנשים שלהם, כמו הרב אליהו אברג'יל שרק לאחרונה עקר שלושה ילדים מידי אמם בניגוד להמלצות הרווחה כי היא לא היתה דתיה מספיק בשבילו."

 

גלאון הוסיפה כי: "כבר שנים שלבתי הדין ממונים דיינים עם רקורד מוכח של השפלת נשים, שמאפשרים ותומכים בסחטנות גט ונותנים עדיפות לגברים. אם לא הייתי מחוקקת ביחד עם חברותיי ח"כ עליזה לביא ושולי מועלם בכנסת הקודמת את החוק שמחייב ייצוג נשים בוועדה למינוי דיינים, ואם לא היו מתייצבות היום נגד המינויים המתוכננים עשרות נשים דתיות אמיצות – גם הפעם זה היה עובר בשקט.

 

"הפארסה הנוכחית חושפת את פרצופה המלוכלך של הרבנות, ומוכיחה שוב – אין ולא יהיה בישראל שוויון מגדרי אמיתי בלי שבירת המונופול הרבני על חיי האישות, והחלת נישואין וגירושין אזרחיים לכל מי שמעוניין בהם, גם אם ימנו דיינים מתונים יותר, גם אם הציונות הדתית תקבל עוד כמה ג'ובים על חשבון החרדים."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*