ח"כ מוטי יוגב במכתב לנתניהו: "התגבור בירושלים לא מספיק, צריך כח קבוע שמכיר את גזרתו"

ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב שיגר היום מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראשי מערכת הביטחון ובו תכנית מפורטת שכתב למיגור הטרור במזרח ירושלים.

 

"מזה כשנתיים וחצי, שהטרור גבר בירושלים, פיגועים מתבצעים יום יום במקומות קבועים, הרתעת ישראל נפגעה והסכנה לחיי היהודים במזרח ירושלים גברה מאוד. שליטתנו ומימוש הריבונות בירושלים בירת ישראל, נחלשו." כך כותב יוגב בפתח תכניתו ובהמשך מפרט את כלל הסיבות, להתגברות הטרור בשנים האחרונות, משלב החינוך ועד כח משטרה דל ולא מספיק מוכן למשימותיו.

 

במכתבו מפרט יוגב, העוסק כבר למעלה משנתיים בביטחון ירושלים בשיתוף ראש העיר, גורמי המשטרה וגורמי ביטחון נוספים, את כלל השינויים הנדרשים מממשלת ישראל על מנת להגיע לרגיעה, כולל התייחסות מפורטת על הנעשה בהר הבית.
"הסכנה לחיי יהודים במזרח ירושלים היא יום יומית. עד שמשטרת ישראל תתגבר כוחות קבועים בכמות ובמקצועיות הנדרשת להתמודדות עם הטרור בכל הגזרות בירושלים, יש לתגבר באופן חריג את מזרח ירושלים בכוחות צבא לפרק זמן מוגבל וכן לגייס תוך גיבוי מבצעי, משפטי וכלכלי, כוחות משטרה גדולים וקבועים לירושלים המזרחית." כותב יוגב

הוא הוסיף כי כוחות התגבור ברובם אינם מתאימים להתמודד עם המשימות מסיבות שונות. "שוטר ממרחב השרון שבא לתגבר בירושלים למשך שבועיים לא יתפקד כמו שוטר שחתום על הגזרה. הכלה או התעלמות, במוקדי פח"ע, במוקדי הפס"ד, כמנוף לחץ על ההנהגות המקומיות היא לא הפיתרון." לדברי יוגב, שוטר קבוע שנמצא תדיר בגזרתו ידע ליצור קשרים עם האוכלוסייה המקומית, היהודית והערבית ויתמודד טוב יותר בהיכרותו את השטח עם הטרור.

בנוגע להר הבית, מעריך יוגב כחבר בועדת חוץ וביטחון וכאיש ביטחון, את ההסכמים האסטרטגיים והביטחוניים עם מדינות ירדן ומצרים ומציע לפעול לעת עתה על פי עיקרון הכתוב בספר ישעיה "ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים" – תפילה לכולם כן, טרור לא. יוגב עצמו נמנע מלהעלות להר על פי פסיקת הרבנות הראשית.

יוגב מסיים את מכתבו בקריאה חוזרת לראש הממשלה למנות את מ"מ המפכ"ל ניצב בנצי סאו לתפקיד המפכ"ל הבא: "הוא ישר ומקצוען ומתאים גם לחולל את השינוי הנדרש במשטרת ישראל."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*