ח"כ זהבה גלאון: "הריסת בתי מחבלים חושפת את אוזלת היד של הממשלה מול הטרור"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה היום להנחייתו של רה"מ נתניהו מאמש להרוס את בתי המחבלים כחלק מהצעדים למניעת טרור:

 

"הריסת בתים היא הצעד שנתניהו מכריז עליו כשאין לו תשובות אמיתיות לתת ואינה מלחמה בטרור. היא לא אפקטיבית במניעת טרור, לא צודקת, לא חכמה, לא מוסרית ולא עומדת במבחן החוק הבינלאומי. מדובר בענישה קולקטיבית ואכזרית לצרכי הסברה, שנועדה להשתיק את הצורך של כולנו לראות את הרוצחים נענשים, ורק תגביר את האיבה כלפי ישראל אצל חפים מפשע."

 

"זהו צעד טיפשי וחסר תוחלת ונתניהו וחברי הקבינט יודעים זאת היטב. הם גם יודעים שהאיומים על "חומת מגן 2" הם קשקוש ושאף אחד לא יכול לאסוף כל אבן וכל סכין מהשטחים. הדבר היחיד שיכול להביא ביטחון ארוך טווח לישראל זה הדבר היחיד שנתניהו לא מוכן לנסות – ללכת באמת להסדר מדיני."

 

גלאון הוסיפה: "בטרור צריך להלחם; צריך לחקור את החשודים שנתפסו, לחפש ולמצוא את הרוצחים הנוספים ואת כל מי שהיה שותף בתכנון ובוהצאה לפועל של הפיגועים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין, ולחשוב איך עוצרים את הגל הנורא הזה ולא מידרדרים להסלמה. התכנית להריסת בתים חושפת את אזלת היד של הממשלה אל מול הטרור ומוכיחה סופית שנתניהו לא מעוניין להציע שום פתרון אמיתי. הוא מעדיף להתסתפק בפופוליזם ולקוות שזה יקנה לו עוד כמה ימים בשלטון. "

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*