ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה דיון בנושא "רפורמת הקורנלפקס"

בדיון שהתקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת ב"רפורמת הקורנלפקס", הורה יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), לגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה השונים לבחון דרכים נוספות שיביאו להוזלת מוצרי מזון, בפרט מזונות הנחשבים "רגישים" כמו מזון לתינוקות, תוך הקפדה על שמירת בריאות הציבור ועמידה בסטנדרטים גבוהים של יבוא.

במהלך הדיון אמר חה"כ אלאלוף: "מטרתו המרכזית של החוק היא הוזלת המחירים והקלה ביוקר המחיה, במיוחד לשכבות החלשות. מזון לתינוקות הפך כמעט בלתי ניתן להשגה."

במהלך הדיון אמרה חברת איגוד לשכות המסחר, יוספה הולצשטיין: "מזון לתינוקות נבדק ונדגם בתדירויות גבוהות מאוד. בשל כך נושא היבואן בעלויות גבוהות הכוללות עלויות של עד 7,000 ש"ח לבדיקה, שינוע, צוות רגולציה ועוד. אם יש רק 0.001% של ממצאים לא טובים, אולי אפשר לרווח את הבדיקות?"

בתגובה אמר מנהל שירות המזון הארצי במשרד הבריאות, אלי גורדון: "הנתונים לא מדויקים ולא נכונים. לפני עשר שנים בדקנו כל אצווה ואצווה. לאחר שהצטבר מאגר מידע ועל פי הנתונים, הפחתנו את תדירות הבדיקות. הרפורמה שאנחנו דנים בה מתמקדת במזון רגיל ולא רגיש".

בסוף הדיון ח"כ אלאלוף חזר והדגיש את הצורך בהצעות נוספות אשר יקלו על תהליך היבוא וכתוצאה מכך גם על המחיר הסופי לצרכן מבלי להתפשר על בריאות הציבור, והורה לצוותים המקצועיים לפרוש בפניו את הצעותיהם עם המשך הדיונים ברפורמה בשבוע הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*