ח"כ מוטי יוגב: "מזה למעלה משנה שאני קורא לתגבור משטרת ירושלים בכוחות צבא מיוחדים. אני מברך את ראש הממשלה על החלטתו"

הערב לאחר החלטת ראש הממשלה יוגב מברך: "אני מברך את ראש הממשלה על החלטתו לתגבר את כוחות המשטרה ביחידות צה"ל ובצעדים נוספים שאין לי ספק שיתנו עוד הרתעה למבצעי הפיגועים."

מוקדם יותר היום שיגר יוגב מכתב בהול לראש הממשלה ושרי הקבינט בו פירט אילו פעולות יש לבצע לאור המצב הביטחוני.

לטענת חה"כ יוגב, מזה כשנתיים שהוא מתריע עלך כך שעוצמת הטרור בירושלים מחייבת סיוע למשטרת ישראל בכוחות צה"ל.

להלן דברים שכתב יוגב ב-12 לספטמבר 2014:

"הפורעים הערבים בירושלים שכחו את הצנחנים עם הכומתות האדומות.

מוקדי הפיגועים שהתגברו בירושלים מחייבים התייחסות אחרת.
בראש ובראשונה הגדרת המטרה של השבת הביטחון, החוק והסדר בכל מרחב ירושלים המאוחדת, לתושביה ולבאים אליה. הניסיון להכיל את האירועים ולא להתמודד איתם, לנצחם ולהכריעם, מניסוני למדתי שלעיתים כך נכון אך לעיתים, ההכלה במקום הניצחון מדרדרת את המצב, מוציאה אותו מכלל שליטה, מאבדת את הביטחון ומסכנת חיי אזרחים. משטרת ירושלים פועלת בנחישות אך בסדרי כוח קטנים מדי בהיקפם ובהתאמתם לאירועים ולמשימה.

צריך לתגבר את משטרת ירושלים בראש ובראשונה בכוחות משטרה ומג"ב מיוחדים ואיכותיים היודעים להתמודד עם מכלול האירועים. במידה וחסר למשטרה כוחות מיוחדים, יועיל עד מאד אם יזכירו לפורעים הערבים בירושלים את הכומתות האדומות של הצנחנים.

מזה 47 שנים שהצנחנים מגיעים לירושלים בהשבעות בכותל המערבי, טוב גם היה לתגבר איתם, או עם כוחות צבא מיוחדים אחרים, את משטרת ירושלים, לתת בידיהם את ההנחיות והאמצעים ואין לי ספק, שיחד עם משטרת ירושלים הם ידעו להתגבר על האירועים ולהשיב את הביטחון לכל רחבי העיר.

המאמצים הרבים אותם משקיעים כוחות המשטרה במעצר הפורעים מאבדים את ערכם כאשר מערכת המשפט, הפרקליטות ושופטי בית המשפט משחררים ב"דלת מסתובבת" או פוסקים פסקי דין מצחיקים ולא מרתיעים.
על הפרקליטות לגבש תביעות מרתיעות כנגד ראשי ארגוני המחבלים בירושלים, הפוליטיים והמבצעיים וכן לגבש אמצעי הרתעה לקטינים דרך זימון והטלת קנס על הוריהם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*