ח"כ קסניה סבטלובה נסעה מהכנסת לפגשותיה בתחבורה ציבורית ושוחחה עם התושבים והסוחרים בירושלים

ח"כ קסניה סבטלובה ("המחנה הציוני") פרסמה היום סטטוס בפייסבוק, בו כתבה כי נסעה הבוקר לקיים את פגישותיה בירושלים באוטובוס, במסגרת זו ביקרה בשוק "מחנה יהודה" ודיברה עם הסוחרים המקומיים

 

בסטטוס נכתב:
"ללכת בירושלים עם ראש מורם.

חברים יקרים, היום, לפני שיחלו הדיונים במליאת הכנסת, שם נדבר על המצב המתדרדר, יצאתי לכמה פגישות בירושלים, ובאותה הזדמנות קפצתי לבקר כמה ירושלמים.

גדלתי בירושלים ואני בת בית שם– זו העיר אליה עלינו עם משפחתי ממוסקבה ושם גרתי במהלך 17 שנים, שם למדתי באוניברסיטה והלכתי ברחובות המדממים בתקופת הפיגועים הנוראים בשנות התשעים ובתקופת האינתיפאדה. אמנם אני מגיעה לכנסת כמעט כל יום, אבל רציתי להרגיש את העיר ולהסתובב ברחובותיה כמו פעם, לצאת מחוץ למרחב המוגן של הכנסת ולהרגיש את השטח. בתור כתבת לענייני ע

רבים הסתובבתי במקומות הכי מסוכנים, אז לירושלים עירי אני לא אלך?!

אז לקחתי קו 66 מהכנסת לעיר, והדבר הראשון ששמעתי מנהג האוטובוס אתו דיברתי על ענייני אבטחה היה "יהיה בסדר. ירושלים וירושלמים ינצחו את כולם". למרות המילים המנחמות, אי אפשר להתעלם מהלחץ והמתח – האוטובוס כמעט ריק והנוסעים המעטים מאזינים במתח לחדשות הרעות והבלתי פוסקות.

נזכרתי בתקופת האינתיפאדה, אז הייתי נוסעת לעבודה או לאוניברסיטה בהרגשה שאני משחקת ברולטה רוסית ואין לדעת האם אחזור מהנסיעה הזאת בחיים. גם בשוק "מחנה יהודה", שם נהגתי תמיד לעשות קניות, ריק מקונים.

בעלי הדוכנים מוטרדים, גם מהמצב הביטחוני וגם מהפגיעה בפרנסה שלהם. בעלי הדוכנים – יהודים וערבים – סיפרו על הפחד, על החששות וגם על הצורך להמשיך הלאה למרות המציאות הבלתי אפשרית. כולם דיברו בצורה מאופקת ולא מתלהמת. הצעקות היחידות נשמעו כאשר נכנסו לשוק אנשי להב"ה והתחילו לצרוח על אחד העובדים הערבים. סילקו אותם משם במהירות בזק.

רגע לפני שחזרתי לכנסת פגשנו את הצוות של "רדיו קול חי" החרדי. במהלך ההתקהלות, אדם פנה אלי ואמר שהוא מתנגד באופן נחרץ לעליה להר הבית ומתפלל למען המשך הדו-קיום בעיר.

אז מה אני אגיד לכם – יצאתי להתרשם ולחזק, ויצאתי מחוזקת. ירושלים היא עיר לא פשוטה, עיר שכל אבן בה ספוגה בדם. ולמרות הכול, היופי שלה והעוצמה של תושביה הם המהות של העיר הזאת.

חייבים להיאבק בטרור ולהעלות את תחושת הביטחון האישי של הירושלמים ויתר תושביה של מדינת ישראל, חייבים לשים סוף להסתה שבאה מבית – התנועה האיסלאמית של ראאד סלאח וגם חמאס, שהתבסס כבר מזמן במזרח ירושלים, ובה בעת חייבים לחתור להסדר המדיני שאנחנו – לא ארה"ב, צרפת או ניו זילנד – נכתיב.

מאחלת החלמה מהירה לכל הפצועים הרבים של היום ומשתתפת בצער ואבל של משפחות הנרצחים, תהיה נשמתם צרורה בצרור החיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*