יו"ר מרצ גלאון: "קוראת לקבינט שלא להטיל סגר, פתרונות הדמה האלה אינם אפקטיביים‎"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה לאירועי היום על רקע ישיבת החירום של הקבינט הבטחוני:

"התשובה לפיגועים רצחניים, לאבל, לחרדה ולפחד, לא צריכה להיות סגר על מזרח ירושלים. לא עוד כוח ועוד אש. את כל אלה ניסינו כבר כל כך הרבה שנים, ומדי זמן פתרונות הדמה האלה אינם אפקטיביים והם מתפוצצים לנו בפנים. ברמה המיידית ראש הממשלה חייב לקרוא לפגישה עם אבו מאזן בתיווך גורמים בינלאומיים ולשדר מסר של הרגעת הרוחות."

"אנחנו חייבים להשיב לישראלים ולפלסטינים את התקווה. האנשים שמבצעים את הפיגועים האחרונים גרים כמעט כולם במזרח ירושלים, לא תחת הרשות אלא בשטח שישראל סיפחה, פשוט תושבים סוג ב' שלא אנחנו רוצים אותם ולא הם רוצים אותנו."

גלאון הוסיפה: "אנחנו בנקודה מכרעת: זה או שינוי כיוון ב-180 מעלות או המשך במצב הקיים, ונמאס לנו כבר לשלם את מחיר הדמים הזה. אני קוראת לקבינט הבטחוני שלא להטיל סגר על מזרח ירושלים. יש שורה ארוכה של צעדים להשבת התקווה, שאפשר לעשות מבלי להתפשר על קמצוץ מהביטחון של אזרחי ישראל. בשביל זה צריך רצון, יצירתיות ואומץ; אפשר לשנות לחלוטין את הרטוריקה המתלהמת והמסיתה, לחדש את ההידברות עם הרשות, להגיד כן למדינה פלסטינית באו"ם, לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים ולהקפיא את הבנייה בהתנחלויות, ולשמור על הסטטוס קוו בהר הבית."

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*