זהבה גלאון במליאה על התקפות שרי הממשלה על ביהמ"ש העליון: "תרבות הלינץ' השתלטה על נציגות הימין בכנסת"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, דיברה היום במליאת הכנסת בהצעה לסדר שהגישה, בנושא ההתקפה של שרי הממשלה על בית המשפט העליון: "תרבות הלינץ' השתלטה על נציגות הימין בכנסת. מדובר במתקפה מסיתה, שלוחת רסן, שהיא חלק מקמפיין לריסוק בית המשפט העליון. שרי הממשלה מלבים אווירה היסטרית ופופוליסטית בחסות הטרור, תוך ניצול ציני של המצב כדי לקעקע את מעמדו של בג"צ ולחתור תחת שלטון החוק."

"לא ייתכן שראש הממשלה יאיץ בבג"צ להכשיר הריסת בתים, שיטת ענישה קולקטיבית בלתי מוסרית ולא חכמה שהוכחה כלא אפקטיבית. שיטה שהוא משתמש בה כשאין לו תשובות אמיתיות למצב. לא ייתכן שהשר זאב אלקין יכנה את טחנות הצדק "מקל בגלגלי הקבינט". יש כאן קבוצה שמבקשת באופן עקבי להתנכל לבית המשפט ובאווירה כזו, מה הפלא ששופט בית המשפט העליון מסומן כאויב על ידי נבחר ציבור."

גלאון הוסיפה: "השאיפה הנואלת להלך אימים ולגמד את מעמדו של בג"צ ולפגוע בסמכותו ועצמאותו עולה לחברה הישראלית במוסריותה ובנורמות הדמוקרטיות המונהגות בה. כל דמוקרטיה זקוקה להגנה שמספקים בתי משפט גבוהים לצדק, בג"צ הוקם כמנגנון לריסון הרוב כשזה חוצה קווים אדומים שהוא עצמו קבע. הממשלה הזו שואפת ופועלת להפוך את בית המשפט לכלי שרת  של הממשלה ושל הכנסת ואסור לעבור על כך לסדר היום".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*