ועדת הכנסת תבקש מהוועדה הציבורית לשוב ולשקול העלאת שכר הח"כים

ועדת הכנסת תדון שנית בהעלאת שכר הח"כים הצפויה. הוועדה דנה על ערעור של ח"כ שלי יחימוביץ וח"כ יעל גרמן על החלטת נשיאות הכנסת שלא לאשר את בקשתן לדון בהעלאת שכר חברי הכנסת כהצעה דחופה לסדר היום. הח"כיות ביקשו לדון בנושא כהצעה דחופה, לקראת העלאה צפויה במשכורות הח"כים בראשון לינואר. ח"כ שלי יחימוביץ: "יש הצמדה אקסלוסיבית של שכר הח"כים לשכר הממוצע במשק. 99.9% מהמועסקים לא נהנים מהצמדה כזו ושכרם נשחק. השכר שלנו אמור לזנק בגלל העלייה בשכר המינימום. נהנה מתוספת בזכות זה שהעניים ביותר שיפרו את שכרם".

יו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן הסביר כי מכיוון שהנושא כבר נדון בוועדת הכנסת ב-15.7, ואז התקבלה החלטה שהועברה לוועדה הציבורית, הרי שעכשיו, גם אם הוועדה תרצה לדון בנושא שוב, היא מנועה לעשות כך, אלא אם כן הוועדה הציבורית תבקשה לשוב ולשון בנושא. יו"ר הועדה ח"כ דוד ביטן: "בעשור האחרון לא היה הבדל של יותר מ-5% בין השכר הממוצע במשק, אליו מוצמד שכר הח"כים לבין הצמדה למדד. אבל מכיוון שהפעם מדובר באמת בעליית שכר חריגה, של 5% לשנה, אני מתחייב לדון בנושא שנית, אם הוועדה הציבורית תבקש שנחזור ונדון בו". לפיכך משכו ח"כ שלי יחימוביץ וח"כ יעל גרמן את הערר.

הוועדה דנה גם בערעור של ח"כ באסל גטאס שביקש הצעה דחופה בעניין הצבת מצלמות באל אקצה. נשיאות הכנסת דחתה את בקשתו. ח"כ גטאס: "זה נושא רגיש, בינלאומי. יש המון על כף המאזניים. ראוי לדיון והנשיאות סירבה לקבל". יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן: "פעם ראשונה שאנחנו מקבלים הצעה של מלך ירדן. אני מוכן לקבל את הערר. שיבואו ויסבירו מעל הדוכן למה הם מתנגדים להצעה של מלך ירדן". ח"כ מיקי לוי: "מדינת ישראל הציבה מצלמות משנת 2000. בוא איתי, אראה לך. אתם עלולים לחבל בהסכם בין שתי מדינות ריבוניות. הפלשתינים לא צד בעניין".

הערעור על החלטת הנשיאות התקבל והנושא ידון כהצעה דחופה לסדר היום במליאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*