יואב קיש: "האוצר מבזה את צה"ל, מבקר המדינה וחברי הכנסת"

ועדת המשנה לכוח אדם בוועדת החוץ והביטחון בראשות ח"כ יואב קיש (ליכוד) קיימה ב-28.10.2015 דיון בנושא שכר הנגדים בצה"ל. הדיון התקיים לנוכח העובדה כי הסכם שכר הנגדים כפי שנחתם בין משרד הביטחון למשרד האוצר בשנת 2007 טרם מומש במלואו עד היום. על פי הסכם הוחלט כי נגד יהיה זכאי לקבל תוספת שכר בגין תואר אקדמי ובלבד שהתואר קשור באופן ישיר לתחום העיסוק המקצועי שלו. כמו כן בוטל בהסכם הזכות של הנגדים לקבל תוספת שכר עבור תעודת גמול השתלמות ב'. יחד עם זאת במקביל אושר באותו הסכם חלק שני לפיו יוגדל טווח התמריצים לנגדים במקצועות נדרשים. בפועל חלקו הראשון של ההסכם מומש עד סופו ואילו חלקו השני המתייחס לתמריצים לא מומש עד היום.

ח"כ ענת ברקו (ליכוד) טענה כי הסכמים יש לכבד אחרת נפסיד את האנשים הטובים שלא יסכימו להישאר בצה"ל ובמקביל או שבמקביל הם יאלצו לקבץ נדבות".

ח"כ מירב (כולנו) ציינה כי לא ניתן להמשיך למרוח את הזמן ועל כן דרשה מהאוצר לקבל לוח זמן חד משמעי לחתימה על ההסכם.

לדברי נח הקר, סגן ממונה על התקציבים במשרד האוצר "הנושא נמצא בראש סדר העדיפויות של שר האוצר שמקיים בעניין דיון בכל יומיים שלושה. בשבועיים האחרונים היו מספר פריצות דרך משמעותיות וסביר כי בתוך שבוע עד שבועיים תתקבל ההחלטה בנושא".

ראש מטה אגף כוח אדם בצה"ל, תא"ל גדי אגמון ציין כי "לסיכום הזה כבר הינו אמורים להגיע לפני שלוש שנים ולא בעוד שבועיים. מה נגיד לנגד שחייב לקבל השלמת הכנסה כי המשכורת שלו נמוכה משכר מינימום ?. אין לנגדים או לאנשי הקבע זכות להתאגד או לשבות".

בסיכום הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש (ליכוד) כי התנהלות האוצר כלפי צה"ל, מבקר המדינה וחברי הכנסת הוא פשוט ביזיון. מדובר כאן בהלנת שכר לכל דבר ועניין. אם זה היה קורה בכל מגזר אחר, מזמן כבר הייתה מוגשת תביעה לבית המשפט. האבסורד כאן זועק לשמים. בעוד שבועיים בדיוק מהיום נקיים דיון מעקב נוסף עם שר הביטחון, שר האוצר והשר לביטחון פנים, במידה והצדדים יגיעו עד אז לפתרון הדיון יבוטל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*