ישיבות ועדת הכלכלה לשבוע הבא (2-4.11.2015)

יום שני, כ' בחשון תשע"ה, 2 בנובמבר 2015

בשעה 09:25 – הוועדה תדון בהצעתו של היו"ר, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) להקים ועדת משנה לתשתיות התעופה האזרחיות בישראל, הבינלאומיות והפנים ארציות, בראשה צפוי לעמוד ח"כ יצחק וקנין (ש"ס). זאת בהמשך לדיונים שקיימה הוועדה לאחרונה בין היתר בנושא השדה בהרצליה. ועדת המשנה פעלה עוד בכנסת הקודמת וכבר אז חשפה בדיוניה את הבעיות בתעופה האזרחית בישראל.

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את פרק ד' מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) – העוסק ברפורמה בענף הפטם (גידול עופות למאכל). ההצעה נועדה לבטל את התכנון בענף ולמנוע מהמגדלים בענף לבצע קרטל שעלול לגרום לעליית מחירים. בדיונים האחרונים שקיימה הוועדה בנושא נרשמה התנגדות לרפורמה הן מצד החקלאים, חברי הכנסת וארגוני סביבה וצער בעלי חיים. עם זאת היו"ר כבל הבהיר בדיון האחרון כי בכוונתו לעשות ניסיון להביא להסכמות בין הצדדים לטובת הציבור.

בשעה 11:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את פרק ה' מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) – הפרק העוסק בתיקוני חקיקה שנועדו להקל על חיבור מפעלים לרשת הגז הטבעי. בפתיחת הדיונים בהצעה הזכיר יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), כי הוועדה הרבתה לעסוק בנושא לאחרונה, ובדיון שקיימה בעניין התברר שהקשיים הבירוקרטיים גורמים לעיכוב של שנים בחיבור המפעלים. בעקבות זאת דרש ח"כ כבל, בדיון שהתקיים השבוע, שיוצג לוועדה לוח זמנים ברור של הליך קבל האישורים לצורך חיבור המפעלים – והזהיר כי אם לא יהיה לו"ז ברור שכזה החוק יהפוך לאות מתה.

יום שלישי, כ"א בחשון תשע"ה, 3 בנובמבר 2015

בשעה 09:30 – במסגרת ציון יום העסקים הקטנים והבינוניים בכנסת תחל הוועדה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק העסקים הקטנים והבינוניים. בדברי ההסבר להצעה נכתב כי היא "נועדה להעניק לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תפקידים וסמכויות שיאפשרו לה  ליישם את מדיניות הממשלה לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בישראל". עם זאת, הוועדה דנה בהצעה זהה בכנסת הקודמת אז נטען כי ההצעה לא תסייע לעסקים הקטנים והבינוניים, מאחר והיא עוסקת באמירות כלליות  ולא בשינויים מהותיים.

בשעה 11:00 – במסגרת ציון יום הבטיחות בדרכים תדון הוועדה בבקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה בעניין נקודות על עבירות תנועה. במסגרת התיקון מציע משרד התחבורה, בין היתר, להוסיף ניקוד של 10 נקודות לנהג שיסרב לעבור בדיקת שכרות –8 נקודות לנהג חדש שינהג בלי מלווה. עוד מוצע להעלות את הניקוד על דיבור בטלפון מ-4 ל-8 נקודות, הצעה נוספת מבקשת לבטל את 6 הנקודות שנרשמות כיום על נהיגה ברכב שרישיונו אינו בתוקף עד 3 חודשים.

בשעה 12:30 – הוועדה תדון בבקשת משרד הכלכלה לאסור בצו יבוא זיקוקי די-נור מועפים שנורים לעבר כוחות הביטחון בהפגנות, וזאת בהתאם לדרישת היו"ר כבל בדיון קודם שעסק בעניין. בעבר אישרה הוועדה איסור זמני על יבוא הזיקוקים, לנוכח דרישת המשטרה לפיה יבוא הזיקוקים המועפים המדוברים מסכן את כוחות הביטחון ואת האזרחים. בדיון האחרון שהתקיים בעניין, לפני כשלושה חודשים, ביקש היו"ר כבל לבחון לאסור על היבוא באופן קבוע ולבחון מתן פיצוי ליבואנים.

בשעה 15:00 – ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית, בראשות ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) תקיים דיון מיוחד שיעסוק בתוכניות להוזלת מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית, בהן התוכנית למע"מ אפס ורפורמת התעריפים המתוכננת. בישיבה ישתתף שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כ אריה דרעי.

בשעה 18:00 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק נתוני אשראי, שנועדה להגביר את התחרות בשוק האשראי בעיקר למשקי הבית ולעסקים קטנים. בדיון הקודם בהצעה אמר היו"ר כבל כי היא מהפכנית ופורצת דרך, והבהיר כי בכוונת הוועדה לסיים את הכנתה לקריאה שנייה ושלישית בהקדם, תוך מתן פתרון למודרי אשראי ודאגה לכך שהיא לא תפגע יתר על המידה בפרטיות הציבור.

יום רביעי, כ"ב בחשון תשע"ה, 4 בנובמבר 2015

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את פרק ה' מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) – הפרק העוסק בתיקוני חקיקה שנועדו להקל על חיבור מפעלים לרשת הגז הטבעי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*