שלילת שכרו של ח"כ בפעם הראשונה, תתאפשר רק בהחלטה פה אחד של ועדת האתיקה

ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן החליטה שהחוק לצמצום השימוש במזומן ידון בוועדת הכספים והחוק הנוגע לאמצעים לאכיפת תשלום מסים ולהרתעה מפני הלבנת הון ידון בוועדת חוקה. ההחלטה התקבלה לאור הצעת פשרה של יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן. הח"כים אורן חזן ומיקי זוהר קראו קריאות ביניים והתנגדו להצעת הפשרה ויו"ר הוועדה כינה אותם "סיעת גפני", וכשהמשיכו להפריע בקריאות ביניים הוציאם מהדיון.

יו"ר הוועדה החליט להעלות את הנושא על סדר היום למרות בקשת האוצר להמתין להסכמות בינו ליו"ר ועדת הכספים משה גפני: "נתנו שבוע וחצי. דחינו את הנושא שוב ושוב. אני לא מאשים את גפני. מאשים את האוצר. אנחנו לא עובדים אצלם". ח"כ בן צור הגיש רביזיה על ההחלטה.

קודם לכן הוסרה הרביזיה בעניין חיוב ח"כ בנזק כספי שנגרם בכוונה, לאחר שהוסכם כי מדובר רק בנזק ממשי, והקנס הוגבל ל-10,000 ₪. בעניין שלילת שכר ח"כ, התקבלה הצעתו של יו"ר ועדת האתיקה ח"כ יצחק וקנין, לפיה שלילת שכר תתאפשר בפעם הראשונה רק בהחלטה פה אחד של חברי ועדת האתיקה. אם אותו ח"כ יעבור עבירה חוזרת, ויוצע להטיל עליו שוב שלילת שכר, אז תוכל ההחלטה להתקבל ברוב רגיל של ועדת האתיקה. ההצעה התקבלה על דעת כולם, להוציא שני הח"כים מהרשימה המשותפת, שהתנגדו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*