המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה את הקמתו של יישוב דרוזי חדש

המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה את הקמת היישוב הדרוזי החדש אחוזת נפתלי באזור קרני חיטים ליד טבריה וזאת בהתאם להחלטת הממשלה 5233 מדצמבר 2012.

סגן השר לשתפ"א איוב קרא שיזם בזמנו את החלטת הממשלה, הודה למועצה הארצית על החלטתה ההיסטורית והדגיש שהקמת היישוב תקל על מצוקת הדיור החריפה במגזר הדרוזי ובמיוחד בקרב החיילים המשוחררים והוסיף זה לא פותר את מצוקת הדיור אבל יפתור בעייה בשלב ראשון ל 400 משפחות . הישוב יבנה על שטח של 600 דונם בשלב ראשון  ויתפתח ל1600 דונם ובסופו של דבר אמור לקלוט ישוב זה 10000 תושבים דרוזים שיקלטו על ידי ועדת קבלה .
סגן השר  קרא הודה בשם הממשלה לראשי העדה הדרוזית ליו"ר פורם ראשי הרשויות הדרוזיות וליו"ר המועצה הדתית הדרוזית ולחטיבה להתיישבות כמו כן למשרד רוה"מ על התמיכה ביוזמה.  והוסיף שבעתיד הקרוב יפעל לאישור יישוב דרוזי נוסף באזור הכרמל על שם שיח' לביב אבו רקן אשר יזם וטיפח את הברית בין העדה הדרוזית לעם היהודי.

סגן השר קרא אמר עם יציאתו מהישיבה כי ההחלטה להתקדם בהקמת הישוב הדרוזי ממתיקה את ההתמרמרות בקרב הצעירים הדרוזים לאחר ש 83% מאדמות העדה הופקעו על ידי שמורת הטבע ונעשה הכול שמדינת ישראל תחבק את הדרוזים במעשים כמו שעשינו בממשלה הנוכחית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*