הכנסת הפילה את הצעת חה"כ גלאון להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא ריבוי מקרי הרצח של נשים

הכנסת הפילה את ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא ריבוי מקרי הרצח של נשים

 

ח"כ זהבה גלאון בתגובה: "17 שנים נרצחו בשנה האחרונה, 300 נרצחו ב-15 השנים האחרונות, 500 צווי הרחקה ניתנו השנה לגברים אלימים. בושה לכנסת ישראל שנכשלה עכשיו במבחן מוסרי שלגביו באמת אין אופוזיציה וקואליציה. רצח נשים, כמו צורות נוספות של אלימות נגד נשים, נובעת מתרבות שמתירה את דמן של נשים, והופכת אותן לאובייקט ולמשאב של גברים. הרדיפה הבלתי נסבלת שמתקיימת כל יום, כל השנה נגד נשים באה לידי ביטוי בהתנכלויות, הטרדות מיניות, נגיעות, אלימות פיזית וכלכלית, ולבסוף במקרים רבים גם ברצח.

אין אף תירוץ מתקבל על הדעת להצביע נגד הקמת הוועדה הזו. הכנסת חייבת לנקוט עמדה ברורה ולהציב את המאבק באלימות נגד נשים בראש סדר העדיפויות. עצימת העין הזו מול נושא בוער מאוד על סדר היום הציבורי שולחת מסר שערורייתי לנשים ולגברים בנוגע למקומן של נשים בחברה הישראלית. "

גלאון הוסיפה: "רשויות המדינה אינן מצליחות לתת מענה לנשים נפגעות אלימות. החל במשטרה, שגם במקרים בהם מוגשות תלונות חוזרות ונשנות, אינה מצליחה לספק הגנה ראויה לנשים שמאוימות בביתן וכלה במחלקות לשירותים חברתיים שאינן נותנות מענה מספק ואת הנושא הזה ראוי לחקור בפיקוח הכנסת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*