משלחת הכנסת יוצאת לגרמניה

יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין ייצא, מחרתיים, יום ג' הקרוב, לביקור רשמי בגרמניה לציון 50 שנה לכינון היחסים בין המדינות. זהו ביקור גומלין לביקורו בכנסת של נשיא הבונדסטאג הגרמני, ד"ר נורברט לאהמרט, שבשיאו היו נאום של נשיא הבונדסטאג בכנסת וקונצרט מיוחד של התזמורת הפילהרמונית בטרקלין שאגאל בכנסת.

לביקור נודעת חשיבות רבה היות וזהו למעשה ביקורו הראשון של אדלשטיין על אדמת גרמניה, ביקור ממנו נמנע במשך שנים רבות. אדלשטיין אמר: "אין זה עבורי ביקור ככל הביקורים. כבן לניצולי שואה, גמלה בלבי ההחלטה שלא אפקוד את אדמת גרמניה אלא אם התפקיד יחייב. עמידה על אדמת גרמניה בתפקיד הממלכתי הרשמי של יושב-ראש הכנסת, ללא ספק תעביר בי צמרמורת. אבל, מאידך, אני חש שהגיע העת, 50 שנה לאחר שכוננו היחסים עם גרמניה, שאגם אני עצמי אתחיל לכונן את יחסיי עם גרמניה מחדש".

ביקורו הרשמי של יושב ראש הכנסת בגרמניה צפוי לכלול בין השאר: נאום פומבי בפני חברי הבונדסטאג, פגישות עם נשיא גרמניה יואכים גאוק ועם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

יושב-ראש הכנסת והמשלחת הרשמית גם ייפגשו עם חברי אגודת הידידות ישראל גרמניה ופרלמנטרים גרמנים; יתקיים טקס מיוחד ברציף 17 בברלין ממנו הובלו יהודי ברלין אל מותם במלה"ע ה- 2; יתקיים שיח יוצא דופן בין יו"ר הכנסת  לצעירים גרמנים ועוד מגוון אירועים בשלושת ימי הביקור.

אדלשטיין יעמוד בראש משלחת של חמישה חברי כנסת, ח"כ נחמן שי (יו"ר אגודת הידידות הבינפרלמנטרית ישראל גרמניה), ח"כ טלי פלוסקוב, ח"כ יואל חסון וח"כ חמאד עמאר. עוד במשלחת הכנסת הרשמית: ראה"ע אור עקיבא השר וחבר הכנסת לשעבר יעקב אדרי שעמד בראש אגודת הידידות בכנסות קודמות ומזכירת הכנסת ירדנה מלר הורביץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*