מנהל אגף הגביה בביטוח הלאומי בוועדה לפניות ציבור: "נחזיר את הקנסות והריבית שנגבו בקיזוז מקצבאות הילדים"

הוועדה לפניות ציבור בראשות ח"כ הרב ישראל אייכלר התכנסה ב-29.12.2015 בעקבות פניות שהגיעו  מהורים לילדים שאמורים היו לקבל תשלום רטרואקטיבי של קצבאות הילדים בהתאם להסכם הקואליציוני בין יהדות התורה וש"ס לבין הליכוד, אך בגלל חובות שצברו הורי הילדים במהלך השנים למוסד לביטוח לאומי בחר המוסד לקזז את החוב  ולא להעביר את הסכומים שמגיעים לילדים.

יו"ר הוועדה ח"כ הרב ישראל אייכלר אמר: "אני מניח שהקיזוז היה חוקי וחובות צריך לשלם. אבל לא כל מה שחוקי מן הראוי לעשות. קיבלנו הרבה פניות באותה בעיה. אמא לארבעה ילדים שחיכתה על הסכום המגיע לה, מצאה שקיזזתם מן החוב שאבא חייב מלפני שבע שנים. אם זה חוקי, למה לא קיזזתם עד הלום, ואם חיכיתם שבע שנים אני מבקש שמה שתעשו אתם הסדר ביטול קנסות ריבית, כפי שעשיתם עם כל החייבים בעקבות  הדיון שהיה בוועדה לפניות הציבור.

משה עמית, מנהל אגף הגבייה בביטוח הלאומי: שילמנו למיליון ואלף שבע מאות משפחות תשלומים רטרואקטיביים בסך של 560 מיליון ₪. מתוכם קוזזו סך של 45 מיליון ש"ח של חובות דמי ביטוח ועוד חובות שונים בסך 3 מיליון ₪.

אני יכול להתחייב לפניכם שאנחנו נעשה סריקה לגבי כל המקרים האלה שקיזזנו חובות ולא נפלה אותם לרעה לעומת אחרים. אני מקווה שנוכל לעשות את זה תוך חודש.  עד לסוף פברואר נתקן את  החשבון ונחזיר את דמי הקנסות והריבית לאלה שקיזזנו מקצבאות הילדים מעבר לסכום הקרן שההורים חייבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*