ועדת החינוך תגיש תלונה ליחידת הפיצו"ח נגד הכלבן של הכלביה העירונית באשקלון

ד"ר משה רפאלוביץ, יו"ר איגוד הווטרינרים אמר בדיון כי הוא חש בושה וזעם נוכח מצבם הבריאותי של הכלבים בכלביה. לדבריו, אם המצב בכלביה ימשך, האיגוד ידרוש את פיטוריו של הווטרינר הרשותי של אשקלון. "ברור לנו שהמצב כפי שהוצג לנו בדיון על ידי "תנו לחיות לחיות" צריך להשתנות.

הבעיות אינן רק מבניות, אלא תפעוליות וניהוליות.  הכלבן שמתפעל את הכלביה נכפה על המחלקה הווטרינרית באשקלון, הוא לא מבין בכלבים, או לא אוהב אותם ולכן לא יכול לתת להם טיפול ראוי. גם הניהול הווטרינרי כושל. המצב בעירית אשקלון קשה לשינוי כי אין שם ראש עיר ואין מנכ"ל". עוד אמר שאיגוד הווטרינרים יחל בהעברת קורס שיכשיר את הכלבנים לתפקיד ויכלול הכשרה מעשית.

ד"ר נירית ציפורי ברקי ממשרד החקלאות אמרה שהמצב בכלביית אשקלון ידוע למשרד החקלאות מזה זמן רב. "אנחנו לא אמונים על העסקתו

של הווטרינר ולכן לא יכולים לפטר אותו. הציבור מוזמן להגיש נגדו תלונה לוועדת האתיקה." בנוסף אמרה כי נערך בירור לווטרינר העירוני במטרה לקחת ממנו את ההסמכה. "ניתנו לווטרינר שלושה חודשים להגיש תוכנית לשיקום הכלבייה וכן ניתן לו ליווי של וטרינר חונך שמחויב לספק למשרד החקלאות דו"חות יומיים. אם לא יהיה שינוי ניתן יהיה לקחת ממנו את ההסמכה". בהתייחסה לכלבן אמרה כי רק עכשיו בחודשים האחרונים התברר למשרד החקלאות שהוגשה תלונה נגד הכלבן כדי שניתן יהיה לפתוח בחקירה נגדו בגין עבירה על חוק צער בעלי חיים.

ח"כ יעל גרמן אמרה כי יש בימים אלה הרבה חקירות נגד בכירים בעיריית אשקלון וצריך לחקור גם מדוע הכלבן שמועל בתפקידו אינו מפוטר.

יו"ר ועדת המשנה ח"כ איציק שמולי סיכם את הדיון: "ועדת המשנה קמה על מנת למנוע תופעות של התעללות בבעלי חיים. אנחנו לא נקבל תופעות מהסוג הזה – התעללות בחסרי ישע, זוהי נקודת שפל של כל חברה. כלביית אשקלון היא הגיהנום בהתגלמותו עבור בעלי החיים". הוא הודיע שהוועדה תקיים סיור פתע בתקופה הקרובה בכלבייה. עוד הודיע כי יגיש תלונה ליחידת הפיצוח במשרד החקלאות ולמשטרה נגד הכלבן

המתעלל, ובנוסף ביקש לקבל דיווח כמה כתבי אישום הוגשו נגד מתעללים בבעלי חיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*