ועדת הכנסת אישרה הצעה לתיקון תקנון הכנסת לפיו רבע מדיוני הוועדות יוקדש לפיקוח על עבודת הממשלה

ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן קיבלה את הצעתו לתיקון תקנון הכנסת, לפיה לפחות רבע מדיוני הוועדה בכל מושב יוקדשו לפיקוח על עבודת הממשלה. לבקשתו של יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף, גם דיונים של ועדות משנה יחשבו לצורך כך, ןבלב ד שגם מליאת הוועדה תעסוק בפיקוח על משרדי הממשלה. ועדת החוקה וועדת הכנסת הוחרגו מההוראה החדשה. ועדת הכספים תחוייב שלפחות 12% מדיוניה יעסקו בפיקוח על הממשלה. ההצעה הוגשה בתיאום עם יו"ר הכנסת ח"כ יואל יולי אדלשטיין, שההצעה מקובלת גם עליו.

"לוועדות הכנסת יש מספר תפקידים", נימק יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן, "תפקידן העיקרי של רוב הוועדות הוא חקיקה ואת זה הן עושות יפה. אבל לפיקוח על עבודת הממשלה אין זמן ועושים מעט מאד. למעשה, רוב הוועדות שיש להן חקיקה אינן מפקחות על משרדי הממשלה. אנחנו רוצים לחייב אותן בתקנון לעשות זאת ואנו מצפים ממנהלי הוועדות ומיושבי הראש שלהן ליישם. נתקלנו בוועדת הכספים במציאות שהחלטת ממשלה בנושא עוטף עזה לא מיושמת כבר שנה וחצי, למרות שהיה תקציב. כל פקיד סיפר סיפורים ובפועל לא יישמו דבר".

ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים: "אתה עושה מהפכה שאני לא הורגלתי אליה. אני מברך אותך למרות שיש דברים שאני חולק עליך מכל וכל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*