נשיא רומניה ליו"ר הכנסת: "אנחנו מודאגים מהמצב במזרח התיכון; תהליך השלום משמעותי עבורנו"

מחלקת קשרי החוץ של הכנסת: יושב ראש הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, אירח ב-08.03.2016 במשכן את נשיא רומניה, קלאוס יוהאניס, ואת פמלייתו, הכוללת את שרי החוץ והחינוך של מדינתו.

בתום טקס רב רושם ברחבת הכנסת וחתימת הנשיא בספר האורחים של המשכן, אמר יו"ר הכנסת לנשיא: "אתה ידיד אמת של ישראל. לאורך ההיסטוריה שמרו שתי המדינות על יחסים טובים, ורומניה היתה היחידה מהגוש הקומוניסטי שלא ניתקה מעולם את קשריה עמנו. רומניה עקבית בתמיכתה כלפי ישראל ובהבנת צרכיה הבטחוניים, והיא מהחלוצות במאבק באנטישמיות". אדלשטיין קרא להדק את שיתופי הפעולה בין המדינות בכלל והפרלמנטים בפרט, בתחומי כלכלה, תרבות, תיירות, חינוך, סביבה, מים וקידום נשים.

הנשיא יוהאניס חיזק את דבריו של אדלשטיין, והוסיף: "רומניה תוסיף להיאבק בחורמה באנטישמיות ובהכחשת השואה ותמשיך לפעול להעמדתם לדין של פושעי מלחמה. זכרון השואה ימשיך להיות חלק מתכנית החינוך שלנו". יוהאניס הוסיף: "המצב במזרח התיכון מאוד מדאיג אותנו; תהליך השלום מאוד משמעותי עבורנו ויש לו השלכות רבות על מדינות אירופה". הנשיא הרומני הודה למארחיו הישראלים על הסיוע הרפואי שניתן לנפגעי השריפה במועדון הלילה "קולקטיב" בבוקרשט לפני כשנה וחצי: "בזכות הסיוע הישראלי השתקמו פצועים והתוצאות מצויינות", סיפר.

בפגישה בין השניים השתתף גם יו"ר אגודת הידידות הבינפרלמנטרית ישראל-רומניה, ח"כ יוסי יונה.

IMG_6887

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*