התעשיינים במישור אדומים מחויבים לשלם לעובדים הפלשתינים שכר מינימום ותנאים על פי החוק הישראלי

"כל מפעל שנסגר, הארנונה שלו יורדת מקופת העירייה. יש פה אנרגיות חיוביות, העלו אותן למקומות הנכונים", אמר יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ דודי אמסלם בדיון אתמול על מצוקת התעשיינים באזור התעשייה מישור אדומים, "בסוף הם יעברו לכפר אדומים, שם לא גובים מהם אגרת שמירה, וינטשו את מישור אדומים. התעשיינים נאבקים בקשיים חמורים שילכו ויתפתחו – היחסים בין ישראל לעולם. הם משלמים את המחיר ואף אחד לא יפצה אותם על זה. יש להם כל כך הרבה צרות".

מוטי ברשישת, גזבר עיריית מעלה אדומים: "חשיבות התעשייה גבוהה מאד. הם לוקחים על עצמם סיכונים מכסף פרטי, ואנו גובים מהתעשייה ארנונה שמסייעת רבות לעיר. בתחשיב אגרת השמירה צריך לכסות הוצאות שמירה. אם לא נגבה על קרקע, ניאלץ לגבות יותר על שטח בנוי. האגרה משרתת את כל העיר. התחשבנו באזור התעשייה, ולפני שנתיים, כשהעלנו את אגרת השמירה בעיר ב-67% העלינו לתעשייה רק ב-20%. הצבא ברח לנו, הוריד שומר וככה נעלמו 600,000 ₪ שאנחנו צריכים עכשיו לממן. בנוסף השר בנט בהיותו שר כלכלה הכריז שהוא מיטיב עם המאבטחים והעלה להם שכר. את כל זה צריך לממן".

אבי אלקיים, תעשיין: "המריחות האלה הביאו 50,000 מטר ריקים. אין פה אנשים שמבינים חשיבה של עסק. אני במצב אנוש. אם אתם רוצים לראות את אחמד ויוסוף משתלטים על אזור התעשייה, תמשיכו כך".

ענת אנג'ל, מנהלת אזור התעשייה מישור אדומים בעיריית מעלה אדומים: "יש לנו התחייבות של שר הביטחון ל2 מיליון ₪ לבניית גדר שתקיף את אזור התעשייה. יש התחייבות של משרד הכלכלה לתת מיליון וחצי בתנאי שמשרד הביטחון יתן את חלקו. בינתיים אנחנו לא מקבלים את התקציבים".

שלמה חורי, יזם: "ארנונה אנחנו משלמים על פי החוק הירדני, משכורות לפי החוק הישראלי והנחיות הביטחון לפי צו אלוף. בעבר היו לא מעט הטבות למישור אדומים – שכר העבודה היה נמוך והיו הקלות מיסוי. זה לא קיים היום. אנחנו משלמים 4 מיליון אגרת שמירה בשנה. לפי זה היו צריכים להיות 7 מאבטחים. הבאנו הצעת מחיר שזה אמור לעלות מיליון ₪ פחות ממה שגובים מאתנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*