נפתח כנס הקיץ של הכנסת

היום, יום ראשון (י"ד אייר, 22.5), יחל כנס הקיץ של הכנסת. הכנס יימשך עד ה-7 באוגוסט.

ישיבת המליאה תיפתח ביום שני, (ט"ו אייר, 23.5), בהצעות אי אמון של מפלגות האופוזיציה.

בתום הדיון בהצעות האי אמון (בשעה 18:00 בקירוב) תתקיים ישיבה מיוחדת לציון "יום בנימין זאב הרצל". בישיבה יישאו דברים יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו וראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג. בתום הישיבה המיוחדת, תמשך ישיבת המליאה על פי סדר היום שיקבע.

בכנס הקרוב יחל השימוש בכלי פרלמנטרי חדש: "שעת שאלות". כפי שנקבע בתקנון הכנסת, ועדת הכנסת תקבע מראש לכל מושב עשרה מועדים, שיכולים להיות בכל יום שבו מתקיימת ישיבה, שבהם יוזמן ראש הממשלה או שר אחר לשעה של שאלות ותשובות במליאה. ראש הממשלה או כל שר אחר יוזמן לא יותר מפעם אחת במושב, וסיעות האופוזיציה יודיעו שבועיים מראש מיהו השר שיוזמן. אם ראש הממשלה או השר ממונה על יותר ממשרד אחד, תוארך שעת השאלות בעשר דקות לכל משרד נוסף. מסגרת הזמן לכל שאלה היא שתי דקות, ולכל תשובה לא יותר משלוש דקות, ולחברי האופוזיציה יש יתרון במספר השאלות – לפחות שלושה רבעים מהשואלים יהיו מהאופוזיציה. האופוזיציה תוכל להמשיך ולפעול גם בדרך של הצעת האי אמון במתכונת הבאה: הצעת האי-אמון שמציעים מראש כנושא על סדר היום של יום שני (להבדיל מאי אמון על הצעת חוק או נושא אחר שעל סדר יומה של הכנסת), יתאפשר רק עשר פעמים במושב. ועדת הכנסת קבעה כי בכנס הקיץ הקרוב, שאינו מושב שלם, יהיו לא יותר מחמש הצעות אי אמון כאלה ובנוסף חמישה מועדי "שעת שאלות".

סדרי היום המלאים בוועדות הכנסת השונות ובמליאה, יפורסמו על ידי דוברות הכנסת וניתן למצוא אותם גם באתר הכנסת.

עוד השבוע בכנסת:

  • ביום שלישי, (ט"ז אייר, 24.5) –  יתקיים בכנסת "יום השפה הערבית" שיזם ח"כ יוסף ג'אברין (הרשימה המשותפת) שיכלול דיונים בוועדות הכנסת השונות ודיון במליאה במסגרת הצעות לסדר היום.
  • ביום רביעי, (י"ז באייר, 25.5) –  יתקיים בכנסת ציון יום "מאה שנות מעורבות יהודית אמריקאית בישוב ובמדינת ישראל" שיזם ראש השדולה ישראל-ארה"ב ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) בשיתוף קרן משפחת רודרמן, הסוכנות היהודית, הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה והמכון למדיניות העם היהודי. היום יכלול דיונים בוועדות הכנסת השונות, פתיחת התערוכה "פסים, כוכבים ומגן דוד" של אוניברסיטת חיפה ואירוע בטרקלין שאגאל במעמד יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו, ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי ושגריר ארה"ב בישראל דן שפירו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*