דוח מבקר המדינה הוגש ליו"ר הכנסת

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא הגיש את דוח מבקר המדינה 66ג ליו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין וליו"ר הועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "אני מודה לך על הגשת הדוח המונה נושאים רבים. אחד הנושאים שאי אפשר להתעלם מהם הוא נושא שוויון ומיעוטים, דבר שמדאיג אותי כיו"ר הכנסת אך גם כאזרח, ופוגע במדינה וגם בזכות לחיים שוויוניים. המסקנות בנושא זה צריכות לעמוד לנגד עיננו. בנוסף ישנם בדוח נושאים חשובים של טוהר מידות ומאבק בפשיעה המאורגנת. כולי תקווה שנדע להפיק לקחים ולהביא למצב שבו משרד מבקר המדינה יביע סיפוק מטיפול בנושאים שעלו".

מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא: "אני רוצה להתייחס לעניין הערכי-נורמטיבי. על הנורמות הנדרשות מנבחרי ציבור ומאישי ציבור כאשר מדובר בהוצאת כספים שאינם כספם הפרטי. משרד מבקר המדינה הקפיד לפרסם בעבר ביקורת על נורמות לא ראויות בנושא זה. על אישי ציבור להימנע מהוצאות מופרזות אף אם הן במימון חיצוני וראוי שתבחן האפשרות לקבוע כללים אשר יסדירו עבור שרי הממשלה את תקרות המימון החיצוני, וכך גם לגבי חברי כנסת".

יו"ר הועדה לביקורת המדינה ח"כ קארין אלהרר: "אני רוצה לברך את המבקר על דוח מקיף ומשמעותי שעוסק בנושאים קריטיים וחשובים למדינה. בדוח עלו נושאים של מכרזים במגזר הציבורי, נושא ההסברה, תעסוקה של אוכלוסייה לא יהודית בישראל ועוד. הגשת הדוח היא יריית הפתיחה לטיפול במסקנות שעלו בו ואני מתכוונת לקיים דיון על הנושאים שעלו בו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*