השר ארדן במליאת הכנסת: מעולם לא נחשפתי לקיומו של מסמך אגף החקירות , לא מכיר אותו ולא יודע מה יש בתוכו

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, השיב במליאת הכנסת להצעה לסדר של חברת הכנסת מיכל רוזין בנושא "בנושא מחדלים חמורים בהתנהלות משטרת ישראל".

במסגרת תשובתו התייחס השר ארדן למסמך שהוכן באגף החקירות במשטרה, במסגרתו נאסף חומר פלילי על חברי הכנסת ואמר "אני רוצה להדגיש שאני באופן אישי כשר לביטחון פנים מעולם לא נחשפתי לקיומו של מסמך כזה, לא מכיר אותו ולא יודע מה יש בתוכו. מי שכן נחשף זה היועץ המשפטי, שזה תפקידו ולא תפקידכם. בפגישה מאוד ארוכה וממושכת את הדברים אל מול נציגי המשטרה, הוא הסמיך את עוזרו לכתוב שמשטרת ישראל איננה יוזמת איסוף מידע על שרים או ח"כים.

על פי הנהוג, מידע מהותי המגיע למשטרת ישראל ומעלה חשד לכאורה לפלילים על שר וח"כים מועבר באופן מיידי לפרקליט המדינה וליועמ"ש. המסמך הוכן לצורכי בקרה כדי לוודא שאין שום מידע מהותי שמצאו במשטרה שטרם הגיע לידיעת ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל והובא דרכו לידיעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי שרק הוא מוסמך להחליט על פתיחת חקירה נגד נבחר ציבור"

ח"כ מיכל רוזין שהגישה את ההצעה לסדר אמרה: חשיפת "מסמך יצחקי" מהווה עליית מדרגה שמצטרפת למחדלים נוספים ואמירות אומללות של המפכ"ל. נוסף על הכרסום באמון הציבור במשטרת ישראל, ניתנת לו סיבה לפקפק בנבחריו. אין בכוונתי להוות גורם מצנן למשטרת ישראל – זהו תפקידה לחקור וטוב שהיא חוקרת גם נבחרי ציבור. עם זאת, עלינו לברר את הנסיבות שבהן גובש מסמך אשר מרכז עבירות פליליות לכאורה של נבחרי הציבור ומאוחסן בארון המשטרה כנשק ליום דין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*