חברות הכנסת גלאון, רוזין וזנדברג לוועדת השחרורים: "קוראות לוועדה למנוע שחרורו המוקדם של קצב כדי למנוע פגיעה באינטרס הציבורי"‎

חברות הכנסת של מרצ, זהבה גלאון, מיכל רוזין ותמר זנדברג, באמצעות עורכת הדין דפנה הולץ-לכנר, פנו לוועדת השחרורים בנוגע להתחדשות הדיונים על שחרור מוקדם של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שמרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו באונס.

בפנייתה פירטה עו"ד הולץ לכנר את הטיעונים שמחייבים המנעות משחרורו של קצב והתייחסה לפסיקה של בגצ בסוגיה בעבר, בעקבות עתירה שהגישה גלאון נגד ההחלטה לשחרר את האסיר יורם שקולניק:

"ההלכה התקדימית שנקבעה בפרשת שקולניק הינה כי שעה שהועדה שוקלת מתן רשיון חופש לאסיר אשר השלים שני שלישים מהמאסר, הרי שבצד השיקולים בדבר תקנת היחיד (שיקום האסיר) ותקנת הכלל (הימנעות מפעילות עבריינית), מתווספים שיקולים נוספים והם שיקולי האינטרס הציבורי.

הנשיא ברק מאפיין את המקרים בהם מתן רשיון החופש בחלוף שני שלישים מתקופת העונש יפגע באינטרס הציבור בכך שמדובר באותם מצבים בהם הדבר:

"יזעזע קשות את אמון הציבור באפקטיביות המשפט הפלילי ויפגע עמוקות בתחושת הצדק של הציבור. במצב דברים זה, על ועדת השחרורים להתחשב בשיקולי אינטרס הציבור".

עוד נכתב בפנייתן: "ועדת השחרורים בפרשה זו תעביר מסר חשוב ומרכזי לכלל החברה הישראלית ותהווה נדבך חשוב ביותר בעיצובן ויישומן של נורמות מוסר והתנהגות בכלל, ובמיוחד כאשר עסקינן בגורם בעל כוח המנצל את מרותו ואת מעמדו הציבורי הרם לשם ביצוע עבירות קשות ביותר באדם אחר בכלל ובנשים בפרט."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*