אושרו במליאה הצעות חוק נוספות בקריאה ראשונה

הצעת חוק ניירות ערך (תיקון מס' 62) (סופיות הסליקה במסלקות), התשע"ו-2016 (קריאה ראשונה)

בהצעת החוק מוצע לעגן בחוק הוראות הנדרשות לצורך מזעור הסיכונים שאליהם חשופות מסלקת הבורסה לניירות ערך בתל אביב ומסלקת מעוף ולספק הגנה לדרך פעולתן, ולצורך הקניית ודאות משפטית לסופיות הסליקה במסלקות, הן במצב שבו חבר מסלקה נקלע להליכי חדלות פירעון או הליכים לפי הפרק השלישי לחלק התשיעי של חוק החברות, התשנ"ט-1999, שעוסק בפשרה או הסדר, שניתן לקבל בהם צו הקפאת הליכים.

25 חכים תמכו בהצעה, 4 התנגדו ו-1 נמנע

הצעת חוק מס ערך מוסף (תיקון מס' 56), התשע"ו-2016 (קריאה ראשונה)

מוצע להאריך את התקופה בסעיף 67א לחוק להגשת דוח תקופתי, בידי עוסק החייב בדיווח מפורט, ולקבוע כי הדוח כאמור יוגש בתוך 21 ימים שלאחר תקופת הדוח התקופתי.

30 ח"כים תמכו, 4 התנגדו ו-1 נמנע

ועדת הכנסת תכריע לאיזו ועדה תועבר להכנתה לקריאות שנייה ושלישית

חברי האופוזיציה מחו על ההצבעות המרתוניות בקריאה ראשונה:

סגן יו"ר הכנסת חיליק בר (המחנה הציוני) אמר: "הבאתם באופן תקדימי 10 חוקים של 108 עמודים שאף אחד לא יודע לדקלם מהם. זה לא חלק מניקוי השולחן בסוף מושב. יו"ר הקואליציה מכתיב לנו הצעות בקריאה ראשונה שאין לאף אחד מהקואליציה והאופוזיציה מושג מה הם. זה לא מכבד את הכנסת ואת החוקים שאנחנו לפחות משקיעים בקריאתם".

חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני): "אחרי 3 ימים רצופים אנחנו יושבים שעות ארוכות היום ומצביעים על הצעות חוק ש-98% מהיושבים אינם מבינים אותן. הבית הזה איבד את כל הרוח והנשמה שלו כשיושבים ח"כים ומצביעים כמו מכונות, נכנסים לוועדות ומצביעים על חוקים נגד הציבור מתוך גחמות פוליטיות. אין לי ספק שאם היו מתעמקים היו משנים הצבעתם. מה שקורה בסוף הוא שיכלו לשבת פה 2 אנשים כי הכל מכור. עמדתכם ידועה ויש לכם רוב קואליציוני ומשמעת קואליציונית שלא ניתן לשבור אותם. רוב האנשים שיושבים פה רציניים והבעיה היא שהם אימצו את כללי המשחק. אל תהיו רובוטים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*