איוב קרא מעוניין להקים יחידה משותפת לאיתור נעדרים לישראל ולפלשתינים

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא (ליכוד) מנסה להוביל יוזמה להקמת יחידה משותפת לאיתור נעדרים לישראל ולרשות הפלשתינית.

היוזמה עלתה בפגישה שקיים אתמול סגן השר קרא בלשכתו בכנסת עם ראשי ארגון אלו"ן (לאיתור וחילוץ נעדרים), היו"ר אביתר אלבאז וד"ר בוב מאונט וייטן.

סגן השר קרא ביקש בשלב ראשון מראשי ארגון אלו"ן להכין לו תוכנית עבודה להקמת יחידת מתנדבים באזורי קו התפר, כולל גיוס מתנדבים, כאשר בהמשך, על פי היוזמה, תורחב הפעילות גם לשטחי הרשות הפלשתינית ויקבע מנגנון פעילות משותף לשני הצדדים.

"אנו שומעים ויודעים על מקרים שלא תמיד מגיעים לזרקורי התקשורת על ישראלים שהולכים לאיבוד או מגיעים בטעות לשטחי הרשות וגם להיפך, על פלשתינים שמגיעים לשטחי ישראל. המטרה בהקמת יחידת מתנדבים משותפת לאיתור נעדרים היא למנוע עד כמה שניתן מקרים כאלה וכמובן לטפל מיידית אם חלילה ישראלים נכנסו בטעות לשטחי הרשות או פלשתינים שחדרו לשטחי ישראל.  הכוונה היא לסייע ולהקל על פעילות כוחות הביטחון באזורי קו התפר, הן בקבלת מידע רלוונטי בזמן אמת והן בפעילות בשטח", הסביר סגן השר קרא.

במהלך הפגישה ציין יו"ר ארגון אלו"ן אביתר אלבאז כי מדי שנה מתקבלות בישראל כ- 4000 קריאות על נעדרים וכי מאז קום המדינה כ- 500 איש הוכרזו 'נעדרים' ולא נמצאו עד היום. מדי שנה מתווספים לרשימה זו 30 נעדרים שלא מאתרים אותם.

סגן השר קרא הודיע כי יעלה את הסוגיה בפני הממשלה וינסה להביא להגברת המודעות הציבורית והממשלתית לסוגיית הנעדרים בישראל.
סגן השר קרא הנמצא בקשר אישי עם רוב המשפחות של הנעדרים גילה במפגש כי  עקב חימום היחסים והמצב במדינות האזור הוא החליט לרכז פעילות אינטנסיבית כדי להביא ליותר תקווה ובשורה בעניין חלק מהישראלים הנעדרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*