יו"ר הפרלמנט של סין ויו"ר הכנסת חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בין שני הפרלמנטים

יושב ראש הפרלמנט של סין, ג'אנג דג'יאנג ויושב ראש הכנסת, יולי יואל אדלשטיין חתמו על מזכר הבנות ראשון מסוגו. השניים התחייבו להעמיק את שיתופי הפעולה בין הפרלמנטים של שתי המדינות בשלל נושאים ולחלוק ידע משותף בין חברי ועובדי הפרלמנטים, בנושאים כגון חקיקה, פרלמנט ירוק ועוד.

בתום טקס רב רושם בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת, אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין לאורחו: "ביקורך היום, והחתימה על מזכר ההבנות הם הוכחה לקשר ההדוק בין שתי המדינות. על אף שוני גיאוגרפי, תרבותי וכמובן מספרי בגודל האוכלוסיה, שתי המדינות חולקות מחוייבות עמוקה להיסטוריה ולמסורת בת אלפי השנים שלהן". אדלשטיין ציין בסיפוק את שיתופי הפעולה הגוברים בין המדינות במגוון תחומים, בהם חדשנות, סביבה ואנרגיה מתחדשת. עוד אמר כי בשנה הבאה יציינו שתי המדינות 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים ביניהן, ועד אז יגבשו הפרלמנטים תכניות עבודה משותפות, בהן יטלו חלק חברי כנסת מסיעות הבית.

יו"ר הפרלמנט של סין, ג'אנג דג'יאנג, השיב כי יש לתת עדיפות גבוהה לשיתוף הפעולה ההדדי: "עד כה, שיתופי הפעולה בין המדינות הניבו הישגים נאים. בין הממשלות שלנו יש חברות אמיצה. ישראל היא מעצמה בתחום הטכנולוגיה והחדשנות, ובסין יש שוק גדול מאוד, כך שיש לשתי המדינות הרבה להציע זו לזו". עוד ציין היו"ר דג'יאנג כי מאז נחנך קו תעופה ישיר בין ישראל לסין, זינק שיעור התיירים הסינים המבקרים בישראל ב-40%. דג'יאנג התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלשתיני ואמר כי נראה שאף אחד מהצדדים אינו עושה מאמץ אמיתי לפתרון הסכסוך. הוא ציין כי סין מבינה את דאגותיה הבטחוניות של ישראל, ובו בזמן מקווה כי ישראל תוכיח שהיא מחוייבת לשלום.

יו"ר אגודת הידידות הבין פרלמנטרית ישראל-סין, ח"כ אראל מרגלית, אמר ליו"ר ולחברי המשלחת הסינית כי כוחה ויכולותיה העצומים של האומה הסינית עשויים לסייע בחיבור בין הדורות הצעירים באזורנו.

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ חיליק בר, הוסיף בחיוך כי אם חצי אחוז מהעם הסיני יבחר לבקר בישראל, הרי שכלכלת המדינה תשגשג ותפרח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*