ועדת הפנים ממליצה לדחות את הבחירות באל קאסום ובנווה מדבר לאפריל 2017

ועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם ממליצה לשר הפנים לדחות את הבחירות למועצת אל קאסום ל25.4.2017, כדי לאפשר למספר מרבי של אזרחים להירשם ולממש את זכותם לבחור ולהיבחר. עם זאת, על פי מידע שקיבלה הוועדה, התברר שהמצב זהה במועצת נווה מדבר, ולפיכך ממליצה הוועדה לדחות גם שם את הבחירות. בעד ההמלצה הצביעו 7 חברים ונגדה 2.

במועצת אל קאסום מכהנת היום ועדה קרואה. הבחירות למועצה נקבעו לנובמבר 2016, אולם רק חלק קטן מהתושבים נרשמו. שר הפנים ביקש לדחות את הבחירות לאפריל, על מנת לאפשר לתושבים להירשם ולממש את זכותם. על פי חוק דחיית בחירות טעונה המלצה של ועדת הפנים.

"אבן היסוד של דמוקרטיה היא בחירות, וחשוב שהן תתבצענה בהליך נכון. אם נרשמו רק 2112 תושבים ומשרד הפנים מספק שם שירותים ל-23,000 תושבים, משהו כאן לא סביר וצריך לתת להם זמן להירשם. אנו רוצים שמירב האנשים יוכלו להשתתף בבחירות. השיקול שלנו הוא טובת האזרחים".

ח"כ באסל גטאס: "אתה בטוח שזה יהיה פעם אחרונה שדוחים והבחירות אכן יתקיימו באפריל 2017?" יו"ר הוועדה דודי אמסלם: "אם זה היה תלוי בי הייתי יודע את התשובה. אני מעריך שהסבירות גבוהה. אני גם מצפה שמשרד הפנים יעשה שם עבודה קהילתית ויסביר לתושבים איך להירשם ולמה זה חשוב".

לפני כשבועיים קיימה הוועדה דיון שנמשך 4 שעות ובו שמעה את טענות כל הצדדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*