פגישת סגן השר קרא עם האפיפיור פרנציסקוס

ב-26.10.2016 קיים סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, חה"כ איוב קרא את פגישתו בותיקן עם האפיפיור פרנציסקוס.
במהלך דברים שנשא האפיפיור בפני ההמונים שהגיעו לותיקן, הדגיש את הקשר הבלתי ניתן לניתוק שבין העם היהודי לארץ ישראל והזכות שניתנה לו בארץ על-ידי אלוהים.
בפגישתם הגיש סגן השר קרא לאפיפיור מתנה סמלית המייצגת ארבעה אלמנטים מארץ הקודש ובהם מים, אדמה, שמן ומינרלים, וכן מיצג אמנות מעץ זית מעשה יד, המייצג את תנועת הברכה של האפיפיור. סגן השר קרא הודה לאפיפיור על תוכנה של הדרשה שנשא ובה תמיכה בזכותה של ישראל בארץ הקודש ותמיכתו בישראל.
סגן השר קרא התייחס בפני עיתונאים לשליחותו וגינה את החלטת אונסק״ו שהתקבלה לאחרונה, המהווה פגיעה ישירה בנצרות וכתבי הקודש שלה וכזו שמעוותת היסטורית ותיאולוגית את העובדות השזורות בדת הנוצרית והיהודית.
"ההחלטה באונסק"ו גרמה לחימום היחסים בין הותיקן לישראל.
משלחת מהותיקן תגיע בתחילת חודש נובמבר השנה, למפגש בישראל כדי לסיים את המחלוקות בסוגיית ההסכם שנחתם בין שתי המדינות בשנת 1994, שעיקרו הסדרת מעמד הותיקן והמקומות הקדושים לנצרות בישראל, כאשר בצד הישראלי ישנה נכונות לסיים את המחלוקות עד סוף השנה."
אלה דברים שסיכם עליהם סגן השר לשיתוף פעולה איזורי ח"כ איוב קרא בסיום ביקורו  בותיקן עם הקרדינל פייטרו פרולין (ראש הממשלה) והקרדינל קורט קוך האחראי, בין היתר, על הקשר עם ישראל והעם היהודי בכלל.
סגן השר קרא גם קיבל את תמיכת הותיקן וגיבוי ארגון אמריקאי להקמת קרן סיוע להצלת הנוצרים והמיעוטים במזרח התיכון.
קרא חוזר היום לישראל לאחר שנפגש עם האפיפיור פרנציסקוס וראשי מדינת הותיקן, לרבות ראש הממשלה, הקרדינל פייטרו פרולין והקרדינל קורט קוך, כאמור, נציגי הקהילה היהודית, שגריר ישראל בותיקן דוד אורן ועוד.
״לא ניתן להתעלם מהזיקה והקשר החד משמעי הברור שבין הנצרות ליהדות, על פי הברית החדשה וכתבי הקודש והעובדה שהחלטת אונסק״ו מהווה פגיעה בהם״, כך אמר סגן השר.
מחר צפוי סגן השר קרא לקיים פגישות נוספות עם קרדינל  פייטרו פרולין – מזכיר המדינה (ראש הממשלה) – וקרדינל קורט קוך, הנחשבים לבעלי השפעה מכרעת בותיקן, במטרה לרתום את הותיקן והאפיפיור לשינוי החלטת אונסק״ו, החלטה שבימים אלה כבר מתערערת עם שינוי עמדתן של חלק מהמדינות החברות. קרא יציג את הפעולות הישירות של מדינת ישראל ושלו עצמו במסגרת תפקידו ושנועדו לחזק את הקשר הנוצרי-יהודי ולבסס את היחסים עם מדינת הותיקן ובתוך כך, יציג התקדמות משמעותית ביישום הסכמים שנחתמו עם הותיקן בשנת 1994, סבסוד בתי ספר נוצריים בישראל בכחמישה עשר מיליון דולר כביטוי של רצון טוב והערכה כלפי מוסדות החינוך והישגיהם האקדמאיים, טיפולו האישי של סגן השר בסוגיית הסדרת מיסוי של מוסדות נוצריים בצפון, סיוע שקידם את ביקורו יחד עם מלחמתו נגד בניית המסגד בנצרת.
עוד יעדכן סגן השר קרא את מזכיר מדינת הותיקן גם בעניין הנוצרים הקופטים והתיירות הקופטית בישראל (מהלך שמובל על ידו בהתאם לאישור הממשלה), הסיוע הישראלי לפליטים נוצריים מלבנון ומהלכים נוספים, כחלק מהאינטרס המשותף בין היהדות לנצרות המבקש לבלום את ההקצנה הדתית ולהביא לשקט ושלום אזורי באמצעות הפעילות המשותפת.
את סגן השר קרא ליווה הרב הראשי של אפרת שלמה ריסקין, ראשי ארגון Pave the Way – הפועל לקרב בין הנצרות ליהדות ולסייע למדינת ישראל – וכן היסטוריונים, נציגי הקהילה היהודית ברומא ועוד, אשר לכולם מטרה משותפת – להביא לחיזוק מעמדה של ישראל בותיקן והשגת התמיכה לשינוי החלטת אונסק״ו, כאמור.
סגן השר לשיתוף פעולה אזורי, איוב קרא, מסר כי ״עמדתו של הותיקן הינה מכרעת ובעלת השפעה חשובה במעלה העשויה להטות את הכף לכיוון ביטול החלטת אונסק״ו. הייתה פגישה בהחלט טובה ואני מקווה ומעריך שיחד עם הפגישות הנוספות הצפויות השבוע נצליח להביא להשמעת קול ברור מצד הותיקן שיביא לשינוי החלטת אונסק״ו בפרט ולקידום מעמדה של ישראל בעולם בכלל״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*