אושר סופית: ביטול ניכוי הקצבה החודשית שמקבלים ניצולי השואה לפי ההסכם עם גרמניה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הטבות לניצולי שואה (תיקון מס' 8), התשע"ו-2016, של ח"כ טלי פלסקוב, הצעה דומה של ח"כ דב חנין.

סעיף 3(ג) לחוק הטבות לניצולי שואה, התשס"ז–2007, קובע כי מסכום הקצבה המגיעה לניצולי שואה, תנוכה הקצבה החודשית שמקבלים הניצולים לפי ההסכם עם גרמניה משנת 1992. מוצע לבטל את חובת הניכוי לגבי ניצולי שואה שזכאים לתגמול או לתגמול מוגדל לפי סעיף 4א או 4ג1 לחוק נכי רדיפות הנאצים, קרי, בעלי דרגת נכות מעל 25% שאין להם הכנסה נוספת. תחילתו של החוק ב-1 בספטמבר 2016.

ח"כ טלי פלסקוב: מדובר בניצולי שואה המצויים במצב כלכלי קשה והניכוי שמתבצע מקשה עליהם בקיום היום יומי. כעת משיבוטל הניכוי יתווסף לכל ניצול שואה סכום של 1300 ₪ בחודש.  מדובר בהצעת חוק חשובה מאוד שמטרתה לאפשר לניצולי השואה קיום מינימאלי בכבוד.  נמצאים איתנו כאן ניצולי שואה מרחבי הארץ שבאו לכאן לכנסת כדי להגיד לכם תודה.

ח"כ דב חנין: זה עוול שצריך היה לתקן אותו שפגע בניצולי שואה ולכן חשוב וראוי לתקן אותו. אני מקווה שבדרך הזו צעד אחר צעד נתקדם בתיקון עוולות וליקויים שנותרו.

שרת הקליטה והעלייה סופה לנדבר: אני מאוד שמחה ומתרגשת לראות שהחוק הזה שעליו נלחמתי מתחילת הקדנציה, סוף סוף עובר. אני זוכרת איך עמדתי עם דמעות בעיניים מול ניצולי השואה וביקשנו מחברי הכנסת לתמוך בחוק. ההחזר שניצולי השואה קיבלו מגרמניה לא יכול להיחשב כהכנסה. אסור למדינת ישראל להרוויח על ניצולי שואה.

בקריאה שלישית תמכו בחוק 70 ח"כים ללא מתנגדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*