יו"ר הוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי מיקי זוהר: "נפעל להכנסת התכנית הלאומית לפיתוח הצפון לתקציב"

הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשותו של חה"כ מיקי זוהר (הליכוד) התכנסה בצהריים לישיבתה הראשונה בכנס החורף שנפתח היום. הדיון עסק בדרישה לכלול בתקציב המדינה הדו-שנתי הקרוב את תכנית ההטבות לצפון בסך 18 מיליארד שקלים שאושרה בממשלה לפני כשנה וחצי. יו"ר הוועדה חה"כ מיקי זוהר אמר בפתח הדיון: "הקיפוח בין המרכז לצפון הוא בלתי נסבל. הטבות המס אינן מספיקות. צריך להעביר בדחיפות משאבים לצפון. המושכים בחוטים מכוונים לאזור המרכז ועלינו לשים סוף לעניין".

חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ויגאל גואטה (ש"ס) קראו לחברי הקואליציה שלא לתמוך בתקציב אם הוא לא יכלול את התכנית לפיתוח הצפון. "צריך להעביר מסר חד משמעי לראש הממשלה ולשר האוצר שבלי התכנית לטובת הצפון – לא יהיה תקציב", אמר חה"כ סמוטריץ'. ח"כ יגאל גואטה הוסיף: "אני יליד קריית שמונה, ומשחר ילדותי אני שומע על תכניות למען הצפון. אבל כשאין קטיושות שוכחים מהצפון. אנחנו צריכים לאיים שלא נצביע בעד תקציב המדינה אם לא יועברו תקציבים לצפון".

חה"כ חיליק בר (המחנה הציוני) אמר שבשל המדיניות הננקטת התחום המפותח ביותר בצפון הוא ארגוני מחאה. "יש שתי מדינות בתוך מדינת ישראל – המדינה שבין חדרה לגדרה וכל השאר. כאופוזיציה, נתמוך במעשים של הממשלה לטובת הצפון".

סטודנטים הלומדים במכללת "תל חי" שהשתתפו בדיון העריכו כי לצערם, לאחר סיום לימודיהם ייאלצו למצוא עבודה באזור המרכז משום שמצב התעסוקה בצפון בלתי אפשרי. דולי עירון מתנועת "הגיע זמן גליל" אמרה: "חשוב לי להבהיר שאני לא גרה בפריפריה אלא ב-ג-ל-י-ל". המהפכה החברתית תתחיל בצפון".

יו"ר הוועדה חה"כ מיקי זוהר סיכם את הדיון וקרא לממשלה ליישם את החלטתה לפיתוח משמעותי של הגליל ולגיוס משאבים לטובת התכנית שאושרה. לדבריו, הוועדה תפעל מול משרד האוצר ותעקוב אחר יישום התכנית. "הוועדה קוראת לממשלה שלא להביא לכנסת את התקציב ללא התכנית הלאומית לפיתוח הצפון", דברי חה"כ זוהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*