ספרי תקציב המדינה יימסרו לח"כים על 'דיסק און-קי'

באופן מסורתי לקראת דיוני התקציב, הונחו על שולחן חברי הכנסת במליאה ארגזים שהכילו את חוברת תקציב המדינה לקראת אישורו בקריאה ראשונה. בארגזים הונחו חוברות התקציב כחלק מכלי העבודה לחברי הכנסת. השנה החליטה מזכירת הכנסת, ירדנה מלר הורוביץ, בעצה אחת עם יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ומנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, לחסוך בנייר ככל האפשר וכחלק מפרויקט "כנסת ירוקה". מחר יונח תקציב המדינה במליאת הכנסת ו-120 חברי כנסת יקבלו אותו הפעם בפורמט דיגיטלי על החסן נייד (דיסק און קי).

הכנסת ביקשה ממשרד האוצר להעביר לה השנה רק 60 עותקים מודפסים שיועברו לחברי ועדת הכספים, לראשי הסיעות בכנסת ולחברי כנסת שביקשו לקבל עותק מודפס. כך, בהשוואה למאות ארגזים של ספר התקציב שהיו מועברים לכנסת בשנים עברו.

בנוסף לדיסק און קי שיחולק לח"כים, יפנה לינק מאתר הכנסת לאתר האוצר, לכול מי שירצה לעיין בספר התקציב באמצעות האינטרנט.

במסגרת פרויקט "כנסת ירוקה" עברה הכנסת זה מכבר לשימוש בנייר ממוחזר, מסכי המחשב במליאת הכנסת מאפשרים לחברי הכנסת עיון בנושאים העולים לדיון במהלך הישיבה ומונעים הדפסה מיותרת וחלק מוועדות הכנסת עברו לשימוש בטבלטים שמציגים את חומרי החקיקה בצורה דיגיטלית. גם נשיאות הכנסת עתידה לעבור לשימוש בטבלטים כבר ממחר.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "מצאנו דרך מצוינת להציג את ספר התקציב בצורה שהיא גם ידידותית לחבר הכנסת אבל גם לסביבה. הגרסה הדיגיטלית תקל על עבודת חברי הכנסת בעיון בחומרי התקציב, ובמקביל, צמצמנו באופן דרמטי את כמות עותקי התקציב המודפסים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*