ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו נשקם את רשות השידור ונעשה זאת באחריות כספית". יו"ר האופוזיציה הרצוג: "העקרונות והיעדים של נתניהו זהים להפיכה צבאית קלאסית"

כנס החורף של המושב השלישי בכנסת ה-20 נפתח במליאת הכנסת בישיבה מיוחדת במעמד נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלפני תחילת דבריו עזבו את האולם במחאה חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, נשא הודעה על פעילות הממשלה בתקופה שחלפה מאז המושב הקודם ועל תכניות הממשלה למושב הקרוב.

בפתח דבריו הביא נתניהו ציטוטים ותחזיות על המזרח התיכון שהתפרסמו בעיתונים בארץ ובעולם, שהופרכו תוך זמן קצר ואמר: "אחת הסיבות שלא דחקנו את עצמנו לפינות היא שבניגוד לאותם פרשנים מטעם עצמם, אני מאמין שההצלחה והשגשוג שלנו היא העוצמה שלנו. מה שמדהים הוא שאותם אנשים שנתנו אז את עצות הסרק שלהם, ממשיכים לתת את אותן עצות גם היום. רק תצאו מהשטחים ויהיה טוב, לא חשוב מה יקרה בצד השני. קודם ניסוג אחר כך נחשוב. לפעמים נדמה לי שחלק מהאנשים הללו חיים היקום מקביל.

אני פועל אחרת ואני לא ירא במקריאות הביניים. במזרח התיכון הסוער והבלתי יציב יש רק מדיניות אחת להבטיח את העתיד השלום והתקווה וזו ישראל חזקה. הרוב הגדול של אזרחי ישראל מבינים היטב את מה שאותם פרשנים בעייני עצמם מסרבים להבין, שבאזורנו רק החזק שורד.

אזרחים רבים במדינות ערביות מבינים שישראל היא לא האויב שלהם אלא בעלת ברית במאבק שלהם עם דאעש ואיראן. משהו גדול מתרחש כאן. זה לא קורה בכל העולם הערבי אבל יש רבים בעולם הערבי שלמדו להתייחס בכבוד והערכה למדינת ישראל.

למה זה קורה? כי התקפלנו? כי חזרנו לקווי 67? כי חילקנו את ירושלים? זה קורה כי אנחנו חזקים וכי העולם המוסלמי נמצא במאבק על עתידו.

כולנו ראינו במשחקים האולימפיים את אורי ששון מושיט יד ליריבו, זו היא בדיוק מדינת ישראל. אבל מה לעשות והיריב לא נענה ליד המושתת. גם לי היה מקרה דומה עם חבר פרלמנט מוסלמי בהולנד. נו, אז מה קרה? זעקנו שאין תקווה ואין עתיד? אבו מאזן מסרב לענות ליד המושתת שלנו לשלום. ממתי התקווה שלנו תלויה בהסכמה של שכינינו?"

נתניהו התייחס לאתגרים הצפויים במושב הכנסת הקרוב ואמר: "יש גם בעיות שצריך לפתור והחשובה שבהן היא הדיור. יש תנופת בנייה ובשנים הקרובות נבנה עוד. אנחנו מתמקדים בצרכים של משפחות העולים, ומעודדים השתלבות של הציבור החרדי בשוק העבודה. אנחנו משקיעים באוכלוסייה הערבית. האוכלוסייה הערבית הביעה אמון בממשלה, בכנסת ובצה"ל, בניגוד לחברי הכנסת שלהם. אני רוצה לראות אתכם האזרחים הערבים של המדינה משולבים בחברה. השקענו בכך סכום עתק. לכולם יש מקום בסיפור ההצלחה הישראלית, אנחנו לא רוצים להשאיר אף אחד מאחור.

במהלך מושב החורף נעביר תקציב דו שנתי ונעביר יחד גם רפורמות חשובות. נקלוט את מטוסי הf-35 , נחתום על חוזה עם גרמניה לשלוש צוללות נוספות,נרחיב את מהפכת התחבורה ברחבי ישראל ונמשיך לדאוג להתיישבות ביהודה ושומרון.

הבוקר ביקשנו מבית המשפט דחייה לגבי עמונה על מנת לטפל בסוגייה. אני בטוח שבסופו של יום גם המתיישבים יפעלו באחריות. הם יודעים שאין ולא תהיה ממשלה אוהדת יותר למפעל ההתיישבות.

אנחנו נשקם את רשות השידור ונעשה זאת באחריות כספית.

שני המועמדים לנשיאות ארה"ב הזמינו אותי לבית הלבן לאחר הבחירות, גם כאן בניגוד לתעשיית הדכדוך, היחסים עם ארה"ב חזקים ואיתנים מתמיד ויישארו כאלה. כי האמריקאים שותפים לערכים שלנו. אני מבקש להודות להם על הסיוע הביטחוני.

אין זה אומר שמעת לעת לא מתגלים חילוקי דעות ביננו, אני מקווה שזה יהיה נדיר. הנשיא אובמה הכריז ב2011 שהשלום לא יושג באמצעות החלטות של האו"ם אלא באמצעות משא ומתן ישיר. הוא צדק, ואני רוצה להאמין שהוא לא יפקיר את המדיניות הזו ובכל מקרה ישראל תתנגד לניסיון להכתיב לה תנאים מבחוץ.

יש חוצפה מיוחדת לומר על הממשלות בראשותי שלא פיתחנו את הפריפריה, זה אבסורד. ממשלה בראשותי שמה 27 מיליון ₪ בנושא. אנחנו פיתחנו את הפריפרייה כפי שאף אחד לא פיתח בתולדות המדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*