תקציב המדינה הונח על שולחן הח"כים, ולראשונה בפורמט דיגיטלי

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין הודיע במליאת הכנסת כי תקציב המדינה לשנתיים הקרובות הונח על שולחנם של חברי הכנסת, והפעם לראשונה – בפורמט דיגיטלי.

אדלשטיין אמר לחברי הכנסת: "בשעה זו הונחו על שולחנכם ספרי התקציב לשנתיים הקרובות, אך הפעם- יש גם חידוש מרענן: בשונה מהשנים הקודמות, כחלק מפרויקט "כנסת ירוקה" – הונחו הפעם רוב ספרי התקציב בפורמט דיגיטלי. כך שבמקום מאות הארגזים עם חוברות התקציב, המוכרות לנו מאז ומתמיד, העביר האוצר לכנסת ששים עותקים מודפסים בלבד, והשאר הועלו ל"דיסק און קי", או בשמו העברי: החסן נייד, המחולק לכל חברות וחברי הכנסת.

בנוסף לכך, יועלה קישור מאתר הכנסת לאתר משרד האוצר, לכל מי שירצה לעיין בספר התקציב ברשת. בוודאי שאם יהיה חבר כנסת זה או אחר שירצה לקבל את התקציב מודפס, יוכל לעשות זאת.

צעד זה הוא חלק מהתפיסה הסביבתית המתקדמת שהכנסת רואה לנגד עיניה בעדיפות גבוהה בשנים האחרונות, במסגרתו גם עברנו בין היתר לשימוש בנייר ממוחזר ולשימוש בטאבלטים, בנשיאות ובחלק מהוועדות.

אני מודה לשותפיי לקידום היוזמות הללו – למנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ' ולמזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורביץ. אני משוכנע שדרך זו מנגישה את התקציב באופן שהוא ידידותי הן לחברי הכנסת והן לסביבה, וכולנו יוצאים נשכרים."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*