יו"ר הכנסת ליו"ר הפרלמנט היווני: זוהי שותפות אסטרטגית אמיתית בכל הדרגים והתחומים

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין בירך במליאת הכנסת את  נשיא הפרלמנט של יוון, מר ניקולאס ווטסיס (Nikolas Votsis), ופמלייתו שהגיעו לביקור בכנסת.

אדלשטיין אמר: "זהו ביקור ראשון של נשיא פרלמנט יווני בכנסת. אני שמח על ביקור גומלין זה, לאחר פגישתנו המוצלחת ביוון בחודש יולי האחרון. זהו ביטוי נוסף ליחסים המיוחדים בין מדינותינו ולהידוק הקשרים בין הפרלמנטים. זוהי שותפות אסטרטגית אמיתית בכל הדרגים והתחומים. אני משוכנע, כי שותפות זו יכולה להביא לא רק ליציבות אזורית במזרח התיכון, אלא לשגשוג ופריחה בכל המובנים. בכוונתנו לקדם שיתופי פעולה בין בתי המחוקקים, בין הוועדות ובאמצעות קבוצות הידידות הבין-פרלמנטריות.

אנו שותפים למאבק בגזענות, בשנאה ובאנטישמיות ורואים בו חלק מזהותנו. עליו לבוא לידי ביטוי גם במשלחות שלנו באספות הפרלמנטריות של הארגונים הבינלאומיים בהם אנו חברים, כדי למגר קריאה לפעולות נגד ישראל ואנטישמיות על ביטוייה.

מחר יתקיים בכנסת מפגש משולש ראשון מסוגו בהשתתפותך, אדוני, ועם יו"ר הפרלמנט הקפריסאי. במרכזו, יעמדו תכניות לשיתוף פעולה עמכם ועם מדינות האזור בתחומים מגוונים. אני תקווה, כי אלו יתורגמו לשפת המעשה לרווחת עמי האזור ויגבירו את  האמון בינינו לבין שכנינו."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*