נשיא הפרלמנט היווני חתם על הצהרה למאבק באנטישמיות

נשיא הפרלמנט היווני ניקולה ואוטסיס התארח בכנסת כאורחו של יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין. נשיא הפרלמנט היווני קיים סדרת פגישות בכנסת והשתתף במפגש טרילטרלי ראשון מסוגו עם יושב-ראש הכנסת, יושב-ראש הפרלמנט של קפריסין ונשיא הפרלמנט היווני – מפגש בו יידונו סדרת נושאים הקשורים לעתיד האזור.

לאחר חתימה על ספר האורחים והצהרות רשמיות, התקיימה פגישת עבודה בלשכת יושב-ראש הכנסת אדלשטיין. בפגישה השתתפה גם חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, יושבת-ראש אגודת הידידות בין הכנסת לפרלמנט היווני. במהלך הפגישה חתם נשיא הפרלמנט היווני על הצהרה עליה כבר חתמו מספר יושבי ראש פרלמנטים עם התחייבות למאבק באנטישמיות. "זה נושא בו אנו נאבקים באופן נחרץ" אמר ניקולה ואוטסיס, נשיא הפרלמנט היווני.

נשיא הפלרמנט היווני (הפרלמנט של הרפובליקה ההלנית, בשמו הרשמי) נפגש בכנסת גם עם חברים בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת ועם יושב-ראש האופוזיציה יצחק הרצוג. בהמשך הבוקר יברך יושב-ראש הכנסת אדלשטיין במליאת הכנסת, את נשיא הפרלמנט האורח ופמלייתו.

יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר: "ישראל ויוון ממשיכות שתי תרבויות מפוארות, ושתי המדינות חולקות ערכים משותפים של דמוקרטיה. התרגשתי לשמוע שנתת ביטוי נרחב בדבריך למפעלי הנצחת השואה ביוון. אני שמח על הקשרים המתרחבים ביננו, נפגשנו כבר כמה פעמים, ועדות החוץ והביטחון של הפרלמנטים נפגשו וייפגשו שוב, וגם אגודת הידידות היא פעילה.".

נשיא הפרלמנט היווני ניקולה ואוטסיס ייחד מקום נרחב בדבריו לנושא שואת יהודי יוון ואופן הנצחתם ביוון כמו גם העובדה שהפרלמנט היווני מממן מספר מפעלי הנצחה ביוון. "יש בינינו שיתוף פעולה מצוין וכבר עשינו עבודה טובה לאורך הדרך. אני יודע עד כמה חשוב שיתוף הפעולה בינינו ואני שמח עליו במיוחד בתקופה של אי וודאות אזורית. האמת חייבת להיאמר שבעבר הקשרים בינינו לא היו עמוקים, ואני שמח על שכעת מורגש שינוי מהותי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*