יו"ר הוועדה למאבק בנגעי הסמים תמר זנדברג: אם האוכלוסייה הערבית מונה 20% מכלל האוכלוסייה למה ההסברה בשפה הערבית קיבלה רק 15% מנתח תקציב הפרסום?

האסטרטגיה של הרשות למלחמה בסמים בקמפיין ההסברה המכוון למגזר הערבי היא שהימנעות משתיה קריטית למניעת אלימות, כך דיווח אלי טנא, יועץ הפרסום של הרשות למלחמה בסמים, לוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול, בראשות ח"כ תמר זנדברג, בדיון היום על הסברה בשפה הערבית. עוד דיווח טנא לוועדה כי הקמפיין נעשה כולו ברשת ובאתרים פופולריים בשפה הערבית. לדבריו נחשפו לקמפיין 600,000 פרופילים של גולשים ערבים בפייסבוק. הקמפיין הושק לאחר חודש הרמדאן, זמן שהוא במקביל גם תחילת החופש הגדול.

לדברי טנא במהלך שבועיים של הרצת הקמפיין יהיו עשרות מיליוני חשיפות, כשכל גולש ייחשף לקמפיין עשרות פעמים. הסיסמה בתרגום חופשי היא: "הכוס שלך דופקת לך את הראש".

בכר עווד, אגודת הגליל: "אני מכיר את עבודת הרשות למלחמה בסמים מאדם אחד שרץ, אבל שיעור השימוש באלכוהול וסמים עולה. אז מה מידת האפקטיביות? אני לא רואה מחקר. מתי לאחרונה הקימה הרשות אסיפה של אנשי מפתח ובשיתוף חוקרים?"

אל עוברה חסון, רהט: "הנרגילות הן תופעה בעייתית מאד ברחוב הערבי. כולם שמים שם לילדים סמים בתוך הנרגילה. הביאו את הטרנד ממצרים. הנרגילה הרסה לנו את הנוער. בתוך בתי הספר מוכרים לילדים סם בסוכריות. כמה שמדברים לא עוזר כלום. איפה המשטרה? התפקיד שלה לא להגן עלינו?"

מאהד אגברייה, מועצת עירון: "למה אף פעם לא פגשתי את אנשי הרשות למאבק בסמים במועצה? למה אתם לא חוברים למועצות? למה מרשים בערוץ 10 כשמשדרים משחקים, ובערוץ הספורט, לתת פרסומות להייניקן ולבלו איקס? למה כשאנחנו מודיעים למשטרה על כתובת של סוחרי סמים לא עושים כלום? למה לא מפעילים גם חוקרים של רשות המסים, לעשות להם אמבושים ולחסל אותם כלכלית?"

יו"ר הוועדה ח"כ תמר זנדברג סיכמה: "לא קיבלנו הסבר משכנע למה רק 15% מתקציב הפרסום של הרשות מיועד להסברה בערבית. המגזר הערבי מונה 20%% מהאוכלוסייה וצריכת האלכוהול והסמים שלו בעליה. היה מין הדין להקדיש לו תקציב לפחות על פי חלקו היחסי באוכלוסייה. אני מציעה לרשות לשתף גורמים אזרחיים בחברה הערבית, אנשי שטח, שמכירם את הבעיות מקרוב ובוודאי יהיה להם מה לתרום. הקימו ועדה מייעצת ממנהיגים מקומיים ואנשי מקצוע. הוועדה תקיים דיון מעקב בעוד כחצי שנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*